To już VI Budzisławski Jarmark Twórczości Ludowej. Dziś pod wiatrakiem Szczepanem można było kupić ręcznie malowane rzeźby z drewna, pszczeli miód, gliniane garnki oraz skosztować swojskiego jadła. Mieszkańcy gminy Kleczew spotkali się dziś w Budzisławiu Kościelnym. Pod wiatrakiem odbyła się impreza promująca twórczość ludową. - Wszystko, co można kupić, zostało własnoręcznie wykonane - wyjaśniała Magdalena Siupa, dyrektor kleczewskiej książnicy i organizatorka wydarzenia. Najmłodsi mogli podpatrzeć pracę wikliniarza, a nawet samodzielnie wykonać koszyk. Odbyły się też warsztaty lepienia garnków z gliny i malowania rzeźby z drewna. Nie zabrakło oczywiście swojskiego jadła i darmowej grochówki. Atrakcją jarmarku były też konne przejażdżki. Na zakończenie publiczność wysłuchała koncertu kapeli "Z kopyta".
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz