Kolskisamorząd powiatowy otrzymał dofinansowanie do przedsięwzięciaMinisterstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”.Program jest sposobem na poznanie dziedzictwa narodowego, kulturowegooraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki, poprzez wyjazdy domiejsc pamięci, obiektów kultury czy muzeów.
Dziękiniemu uczniowie będą mieli możliwość odwiedzenia miejsc w kraju,w których jeszcze nie byli, a które ważne są z punktu widzeniapolskiej historii i tradycji. Kwotadofinansowania, jaką otrzymał Powiat Kolski, wynosi 115.000złotych. Do niej starostwo, z własnego budżetu, dołoży 23.000złotych, a całkowita wartość projektu, łącznie z deklarowanymwkładem własnym rodziców, opiewa na 209.473 zł.
Zprojektu skorzystają uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kole,którzy podczas 3 wycieczek, będą mieli okazję zobaczyć Kraków,Wadowice, Oświęcim Wieliczkę i Gdańsk. Szkoła otrzymała na tencel łącznie 36.000 złotych. Do Zakopanego, Krakowa Elbląga,Fromborka, Gdańska i Wrocławia pojadą uczniowie Zespołu SzkółOgólnokształcących i Technicznych w Kłodawie. Placówka oświatowana wyjazdy będzie mogła wykorzystać także 36.000 złotych. ZespółSzkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu dodyspozycji także otrzyma 36.000 zł. Środki posłużą dozorganizowania wyjazdów do Ciechanowca, Drohiczyna, Białowieży,Grabarki, Elbląga, Fromborka, Gdańska i Krakowa, a wychowankowieSpecjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole skorzystają z30.000 złotych, by pojechać w Beskid Śląski oraz do Gdańska iGdyni.
abk
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz