Choć ich święto przypada 4 maja, to dopiero wczoraj (16.05) słupeccy strażacy świętowali Dzień Strażaka. W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy z powiatu słupeckiego, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji współpracujących z PSP. Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka był okazją do wręczenia odznaczeń i awansów zawodowych. Dowódca JRG Słupca, mł. bryg. Mariusz Pawela otrzymał od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał ,,Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił dyplomem „Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych” st. asp. Marcina Cybula. Podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka 4 maja 2023 r. w Warszawie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał asp. Adamowi Kruszyńskiemu - stopień młodszego kapitana. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadał wyższy stopień służbowy do stopnia młodszego ogniomistrza: st. sekc. Mateuszowi Nowiszewskiemu, st. sekc. Łukaszowi Przygockiemu, st. sekc. Kacprowi Woźniakowi. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej nadał wyższy stopień służbowy do stopnia starszy strażak: str. Justynie Nowaczyk i str. Dominikowi Niezgodzie,
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz