Ze złotym medalem wrócił do Konina Robert Mecdorf. W Mistrzostwach Polski w modelarstwie koninianin stanął na najwyższym stopniu podium. Tym samym potwierdził swoją pozycję. To już szósty tytuł Mistrza Polski z rzędu. Brązowy medal przywiózł z Supraśla Stanisław Czarnecki z Sompolna.
W Mistrzostwach Polski startowało 64 zawodników. W kategorii seniorów FSR V3,5 Robert Mecdorf był najlepszy. Trzecie miejsce w FSR V15 zajął jego kolega – Stanisław Czarnecki z Sompolna. Zajęte miejsca pozwalają im spokojnie patrzeć w przyszłość i już szykować się na Mistrzostwa Świata, które za rok odbędą się na Węgrzech.
To nie jedyny sukces modelarzy z Konina. Mecdorf brał również udział w Mistrzostwach Europy. Na Węgrzech koninianin był czwarty. – Podczas wyścigu jest niesamowita adrenalina. Tego nie da się opisać słowami – mówi.