Shootersss

Przegrana w Łęcznej. Medyk kończy sezon na trzecim miejscu

2018-05-27 20:55:44

Medyk Konin przegrał dziś w ostatnim meczu sezonu na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 2:3 (2:1). W korespondencyjnym spotkaniu piłkarki Czarnych Sosnowiec zremisowały 0:0 z AZS-em PWSZ Wałbrzych. To oznacza, że drużyna z naszego miasta zakończyła miniony już sezon ekstraligi na trzecim miejscu.

Początek pojedynku należał do piłkarek z Łęcznej, które zagroziły bramce Medyka już w drugiej minucie, gdy z dystansu przymierzyła Gabriela Grzywińska. Emily Dolan zbiła tę piłkę na rzut rożny. W szóstej minucie pierwszy celny strzał po stronie Medyka oddała Anna Gawrońska. W 21. minucie po raz kolejny z większej odległości uderzyła Grzywińska. Tym razem futbolówka po jej strzale z około 35 metrów ugrzęzła w samym okienku konińskiej bramki. Medyk odpowiedział po czterech minutach, gdy w pole karne zagrała Anna Gawrońska. Tam, strzelając z ostrego kąta, gola na 1:1 zdobyła Patrycja Balcerzak. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry w łęczniańskim polu karnym sfaulowana została Anna Gawrońska. Stały fragment na bramkę numer dwa dla konińskiej drużyny zamieniła Natalia Chudzik. Kolejne dwa rzuty karne obejrzeliśmy po przerwie. Oba zostały odgwizdane w obrębie konińskiej „szesnastki” i oba wykorzystała Emilia Zdunek. W 64. minucie sędzia dopatrzyła się faulu Sandry Sałaty. Dwie minuty przed końcem odgwizdała z kolei wątpliwe zagranie ręką przez Natalię Chudzik.

Mateusz Krzesiński

Wyjściowy skład Medyka Konin: Emily Dolan – Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Nicole Zając – Natalia Pakulska, Klaudia Łasicka, Krystyna Sikora, Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik, Anna Gawrońska