Tylko punkt w Wałbrzychu. Górnik Łęczna ucieka Medykowi

2018-04-18 22:45:30

Medyk Konin zremisował dziś w zaległym meczu 16. kolejki z AZS PWSZ Wałbrzych 1:1 (0:1). Wynik spotkania na korzyść gospodarzy otworzyła już w trzeciej minucie Marcjanna Zawadzka. AZS wywalczył rzut różny, po którym piłkę zagrała niefortunnie do rywalki Nicole Zając. Futbolówka trafiła na prawe skrzydło pod nogi Katarzyny Rozmus, która dośrodkowała w konińską „szesnastkę”, a tam celnie uderzyła głową Marcjanna Zawadzka. Medyk odpowiedział w trzynastej minucie. Po indywidualnej akcji i strzale Anny Gawrońskiej piłkę wybiła szczęśliwie na rzut rożny Zawadzka. Po pięciu minutach Anna Gawrońska znalazła się jeszcze dwukrotnie w wałbrzyskim polu karnym. W obu przypadkach podawała jej Chudzik. Niestety, po żadnej z tych sytuacji futbolówka nie znalazła drogi do wałbrzyskiej siatki. W 32. minucie znów lewą stroną wbiegała w pole karne Gawrońska. Kapitan Medyka zagrała po ziemi do środka, ale wszystko zakończyło się tylko na lekkim i łatwym do wyłapania przez bramkarkę z Wałbrzycha strzale Mariany Iwaniszyn. Dwie minuty po zmianie stron dobre prostopadłe podanie dotarło do wbiegającej w pole karne AZS-u PWSZ Nikol Kaletki. Koninianka przymierzyła celnie, ale za lekko żeby pokonać Weronikę Klimek. Wałbrzyszanki odpowiedziały po niespełna kwadransie. Oliwia Rapacka poradziła sobie w polu karnym z Klaudią Olejniczak i uderzyła celnie na konińską bramkę. Sytuację uratowała Nicole Zając, która wybiła piłkę z linii bramkowej. Niewykorzystana wyśmienita sytuacja gospodarzy zemściła się cztery minuty później. W 64. minucie Nicole Zając zagrała dokładnie z lewej strony do Natalii Chudzik, a ta po przebiegnięciu kilku metrów w polu karnym, pokonała wychodzącą z bramki Klimek. Końcówka należała do Medyka. Nasze piłkarki skonstruowały kilka akcji, ale zabrakło skuteczności aby zgarnąć pełną pulę. Najbliżej wpisania się na listę strzelczyń była Radosława Sławczewa, która w 86. minucie główkowała wprost w Klimek. Wcześniej z rzutu wolnego zagrywała Natalia Chudzik, a jej podanie przedłużyła Karolina Majda. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Kolejny mecz ligowy czeka Medyka w najbliższą sobotę (21 kwietnia). Koninianki podejmą wtedy na własnym terenie Sportową Czwórkę Radom. Początek tego meczu zaplanowano na godz. 14.00. Dodajmy, że Górnik Łęczna wygrał dziś w meczu na szczycie ekstraligi 3:1 z Czarnymi Sosnowiec. Łęcznianki mają już sześć punktów przewagi nad podopiecznymi trenera Romana Jaszczaka.

Medyk Konin: Emily Dolan – Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa, Sandra Sałata, Nicole Zając – Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska – Mariana Iwaniszyn (’75 Klaudia Łasicka), Nikol Kaletka (’80 Karolina Majda), Natalia Chudzik – Anna Gawrońska