W Kleczewie obyło się bez niespodzianki. Dwie minuty odmieniły losy spotkania

2018-03-19 20:05:40

Nietęgie miny mili kibice kleczewskiego Sokoła podczas sobotniego, ligowego spotkania z GKS-em Przodkowo. „Biało-zieloni” poprawili ich humory dopiero w 77. minucie. Do końcowego gwizdka kleczewianie zdobyli też gola na wagę trzech punktów i wygrali ostatecznie 2:1 (0:1).

Pierwsze wiosenne spotkanie Sokoła Kleczew zostało rozegrane w zimowych warunkach. Grę utrudniała ujemna temperatura, którą potęgował porywisty wiatr. W składzie kleczewskiej drużyny pojawił się wdrażany od jakiegoś czasu do gry Jakub Dębowski, który w minionym sezonie uległ groźnej kontuzji. To właśnie ten zawodnik podczas znacznej części spotkania decydował o jakości ofensywnej gry Sokoła. W pierwszej połowie Dębowski dwa razy był bliski zdobycia bramki. Najpierw jego strzał z problemami obronił golkiper przyjezdnych, a później piłka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką bramki GKS-u. Drużyna z Przodkowa stworzyła w pierwszej połowie tylko jedną sytuację. W 29. minucie Piotr Ruszkul zagrał celnie do Krzysztofa Bułki, który nie pomylił się w sytuacji „sam na sam”. Niespodziewanie, do przerwy to goście prowadzili 1:0. W drugiej połowie trener Tomasz Bekas wprowadził Jana Paczyńskiego, Jakuba Groszkowskiego, Arkadiusza Bajerskiego i Michała Wolinowskiego. Tym samym, Jakub Antosik został przesunięty na środek ataku. Na efekt tych zabiegów taktycznych trzeba było czekać do 77. minuty. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Jakuba Dębowskiego do remisu doprowadził Jan Paczyński. Dwie minuty później Jakub Antosik wykorzystał zagranie w pole karne Michała Wolinowskiego. Było 2:1 i takim wynikiem zakończyło się całe spotkanie. W kolejnym trzecioligowym meczu Sokół zmierzy się na wyjeździe z „Elaną” Toruń. Tę potyczkę zaplanowano na najbliższą sobotę (24 marca), na godz. 15.00.

Skład „Sokoła” Kleczew: Hubert Świtalski – Arkadiusz Widelski, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Michał Kozajda (‘74 Michał Wolinowski), Wojciech Antczak (’58 Jakub Groszkowski), Tomasz Kowalczuk, Joshua Balogun (‘46 Jan Paczyński), Jakub Antosik, Jakub Dębowski, Łukasz Cichos (‘71 Arkadiusz Bajerski)