Wygrana na pożegnanie z konińskimi kibicami. Medyk Konin – Mitech Żywiec 4:1 (2:0)

2017-11-18 18:43:06

W ostatnim ekstraligowym meczu przed własną publicznością Medyk Konin pokonał drużynę Mitechu Żywiec 4:1 (2:0). Bramki dla naszego zespołu zdobyły: Paulina Dudek (‘6), Krystyna Sikora (‘9), Liliana Kostowa (’57) i Anna Gawrońska (’61).

Wynik spotkania już w szóstej minucie otworzyła Paulina Dudek. Rzut wolny z prawej strony pola karnego wykonała Natalia Chudzik. Posłana na krótki słupek piłka, po niefortunnej interwencji Aleksandry Komosy, trafiła pod nogi Dudek, która nie miała problemów z posłaniem futbolówki do siatki. Drugi gol padł po zaledwie trzech minutach. Wbiegająca lewą stroną w pole karna Anna Gawrońska otrzymała celne podanie od Liliany Kostowej. Kapitan Medyka zagrała w poprzek „szesnastki” do nadbiegającej Krystyny Sikory, a ta mocnym strzałem umieściła piłkę w siatce. W 31. minucie, po zderzeniu z Katarzyną Wnuk, kontuzji doznała Natalia Chudzik. Piłkarka Medyka opuściła boisko ze stłuczonym prawym udem. Zastąpiła ją Anna Maria Zając. Na trzecią bramkę kibice Medyka czekali do 57. minuty. Wtedy płaską piłkę z lewej strony pola karnego posłała w kierunku bramki Mitechu Kostowa. Z pozoru niegroźne dośrodkowanie okazało się celnym strzałem i kozłująca piłka wpadła do siatki przy dalszym słupku. Po czterech minutach z trafienia cieszyła się Anna Gawrońska. Najpierw jednak ładnie podaniami wymieniły się przed polem karnym Liliana Kostowa i Patrycja Balcerzak. Pierwsza z wymienionych zagrała przytomnie do lepiej ustawionej Gawrońskiej, której pozostało tylko skierowanie piłki do pustej siatki. Rywalki odpowiedziały w 84. minucie, po tym jak Magdalena Matyja zagrała przed konińskie pole karne do Patrycji Wiśniewskiej. Ta podała na prawo do Mai Stopki, która posłała piłkę na długi słupek do nadbiegającej Katarzyny Wnuk. Było to przedostatnie ligowe spotkanie Medyka w 2017 roku. Nasze panie czeka jeszcze zaległy wyjazdowy mecz szóstej kolejki z UKS-em SMS Łódź, który zaplanowano na 3 grudnia.

Medyk Konin: Emily Dolan – Natalia Chudzik (’40 Anna Maria Zając), Maria Ficzay, Sandra Sałata, Klaudia Olejniczak (’63 Radosława Sławczewa), Krystyna Sikora, Paulina Dudek (’46 Anastazja Szuppo), Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska (’81 Julia Gawlak-Socka), Liliana Kostowa