Najwyższe zwycięstwo w sezonie. Start zdecydowanie lepszy od Dziewiątki Legnica

2017-11-12 20:44:26

Aż dwanaście bramek więcej od rywala zdobyli w meczu z EUCO-UKS Dziewiątka Legnica zawodnicy konińskiego Startu. Drugoligowi szczypiorniści z naszego miasta wygrali w zielonej hali przy ul. Popiełuszki w Koninie 31:19 (16:8).

Drużyna z Legnicy plasowała się przed ostatnią serią spotkań na przedostatnim miejscu w tabeli pierwszej grupy drugiej ligi. Stąd – faworytem spotkania byli koninianie. To potwierdziła już pierwsza połowa. Co prawda, do jedenastej minuty gra była wyrównana, ale później na boisku rządzili i dzielili gospodarze. To właśnie wtedy Start zanotował serię pięciu bramek z rzędu. Do siatki przeciwników trafiali m.in.: Marcel Urbański, Bartosz Glinkowski, Adrian Franaszek i Marek Salzman. Do przerwy było 16:8. Po zmianie stron Start konsekwentnie powiększał swą przewagę, zdobywając jeszcze piętnaście goli, a tracąc w tym czasie jedenaście trafień. Po tym meczu nasi zawodnicy, z dwunastoma punktami na koncie, awansowali na siódme miejsce w drugoligowej tabeli. Teraz przed koninianami dwa spotkania na wyjeździe. Nasi szczypiorniści zagrają najpierw z LKS-em OSiR Komprachcice, a później zmierzą się z Zewem Świebodzin. Przed własną publicznością podopiecznych trenera Marka Salzmana zobaczymy dopiero w weekend 2-3 grudnia, gdy – wyjątkowo w hali „Rondo” – zagrają z Borem Oborniki Śląskie.