Pierwszy sparing na remis. Sokół zagrał na śniegu

2021-01-16 17:03:05

Pierwszy mecz sparingowy Sokoła Kleczew pod wodzą nowego trenera, Mariusza Bekasa zakończył się remisem 2:2. Na sztucznej nawierzchni w Bydgoszczy piłkarze z naszego regionu rywalizowali nie tylko z miejscowym Chemikiem, ale również z warunkami pogodowymi.

W niełatwych warunkach przyszło rywalizować zawodnikom Mariusza Bekasa w pierwszym meczu kontrolnym. Zimowa aura spowodowała, że cała sztuczna nawierzchnia boiska w Bydgoszczy przykryta była śniegiem.

Najciekawiej było w pierwszej połowie meczu, kiedy padły aż trzy bramki. Wynik już w siódmej minucie otworzyli gospodarze, a bramkę zdobył Gabriel Pieczyński. Dziesięć minut później wyrównał Mateusz Majer, który po błędzie bramkarza Chemika przejął piłkę w okolicach pola karnego i ulokował futbolówkę w siatce. Sokół zdołał wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą, kiedy celnie głową uderzył Łukasz Zagdański. Odwrotna sytuacja miejsce w ostatnich sekundach drugiej części gry, kiedy remis dla bydgoszczan uratował Mikołaj Winiecki.

Sokół Kleczew przystąpił do meczu z kilkoma brakami kadrowymi. Nie zagrali Maciej Adamczewski oraz Dominik Chromiński. Na boisku byli obecni za to nowi gracze Sokoła: Hubert Kantorowski oraz Michał Ciarkowski. Ten pierwszy to 19-letni obrońca i wychowanek GLKS-u Wysoka, który przez większość czasu był zawodnikiem Polonii Chodzież. W 2017/2018 roku trafił do Olimpii Grudziądz, gdzie grał w zespole juniorów, by zaliczyć potem epizod w pierwszym zespole walczącym na drugoligowych boiskach. Do Sokoła trafił z Chodzieży.

Ciarkowski z kolei to były młodzieżowy reprezentant Polski. 31-letni skrzydłowy do Kleczewa trafił z Janikowa, a w przeszłości bronił barw m.in. Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Polonii Warszawa. Najważniejsze mecze w seniorskiej piłce rozgrywał jednak na wysokich szczeblach piłkarskich we Flocie Świnoujście, Warcie Poznań, Motorze Lublin, GKS-ie Bełchatów, Gryfie Wejherowo oraz Kotwicy Kołobrzeg.

Sokół poinformował również o pozostaniu w klubie Norberta Grzelaka, który był bardzo bliski odejścia z Kleczewa.

Chemik Bydgoszcz – Sokół Kleczew 2:2 (1:2)