Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Akwarele Tomasza Olszewskiego

2017-12-30 13:11:03
Akwarele Tomasza Olszewskiego

Centrum Informacji Miejskiej w Koninie zaprasza na wernisaż wystawy przeglądu twórczości konińskiego artysty Tomasza Olszewskiego. W piątek, 2 lutego 2018 roku o godzinie 18.00 w budynku CIM na Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie odbędzie się wernisaż zatytułowany #akwarele.

Autorem prac jest koniński akwarelista Tomasz Olszewski, z zawodu funkcjonariusz policji i pedagog. W grudniu 2015 r. jedna z prac (jako jedna z pięciu) została nagrodzona w 37. Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga", cyklicznie organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W grudniu 2016 jego praca autorska zdobyła główną nagrodę w 38. Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga" Konin 2016. Zaproszono artystę do zorganizowania dużej indywidualnej wystawy w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Również w 39. Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga" Konin 2017, Tomasz Olszewski zdobył po raz kolejny najwyższą nagrodę.

Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Włoszech i Norwegii. Od listopada 2016 r. jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Gdy zapytamy Tomasza Olszewskiego, dlaczego akwarela, to bez wątpliwości odpowie: Bo jest lekka, elegancka, nieprzewidywalna i piękna, a zarazem jedna z najtrudniejszych.

Ponieważ ostatnio zima potrafi zaskoczyć i od kilku lat święta w naszym regionie są bez śniegu, na wstawie nie zabraknie pejzaży zimowych, obsypanych śniegiem i oprószonych mrozem. Artysta coraz częściej tworzy cykle obrazów: "Polskie Miasta", "Marynistyka" itp. Zdarzają się w jego twórczości także sceny rodzajowe. Cały czas odkrywa sztukę i nowe możliwości akwareli.

Wystawę można oglądać do 28 lutego 2018r. Wstęp wolny.

Akwarele Tomasza Olszewskiego
Akwarele Tomasza Olszewskiego
Olga Boksa

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

W jaki sposób chronisz się przed grypą?
Unikam miejsc publicznych
Zażywam profilaktycznie leki
Jem czosnek
Piję herbatę z cytryną, miodem i imbirem
Zaszczepiłem się przeciw grypie
Odpowiednio się ubieram
)

Jesteśmy na: