Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
PlebiscytbannerA

Aktualności

Festiwal HumanDoc w kinie Oskard

2017-11-13 11:23:00
Festiwal HumanDoc w kinie Oskard

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC „Globalny Rozwój w Kinie” zagości w konińskim kinie Oskard 30 listopada. Festiwal jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecim na świecie innowacyjnym wydarzeniem łączącym kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne.

Obrazy prezentowane na Festiwalu HumanDOC to prawdziwe perełki filmów dokumentalnych, krótko- i długometrażowych, pokazujących globalne współzależności, problemy i wyzwania. Festiwal to świat w zbliżeniu: życie za mniej niż jednego dolara dziennie, walka z wykluczeniem społecznym, skutki zmian klimatycznych, pomoc międzynarodowa, konflikty. Przegląd festiwalu prezentuje filmy niebanalne, pełne pasji i emocji, które uwrażliwiają na niesprawiedliwość społeczną i przede wszystkim inspirują do działania, pokazują, że nawet będąc tu, w Polsce, możemy zmieniać życie innych ludzi na lepsze, pomagać nawet w najdalszych zakątkach świata. To filmy, które inspirują do myślenia i pozwolą odkryć świat na nowo!

W kinie Oskard widzowie zobaczą 3 filmy: „ER-Coming”, „Dwa światy” oraz „Czy Czeka Nas Koniec?”

W „ER-Coming” profesor medycyny zaczyna prowadzić pierwszego w swoim życiu video bloga, w którym w osobisty, emocjonalny sposób opowiada historię afgańskiej wojny oczami lekarzy. „Dwa światy”, to historia 12-letniej Laury , która staje się przewodniczką i opiekunką swoich niesłyszących rodziców. Trzecia propozycja „Czy Czeka Nas Koniec?” to dokument prezentowany przez National Geographic. Leonardo DiCaprio jako wysłannik pokoju w Organizacji Narodów Zjednoczonych, podróżuje po pięciu kontynentach i Arktyce, aby samodzielnie pokazać zmiany klimatyczne. Kontynuuje ekspedycje z naukowcami odkrywającymi rzeczywistość zmian klimatu i spotyka się z politycznymi liderami walczącymi z bezczynnością.

Na Festiwal HumanDoc zapraszamy 30 listopada. Bezpłatne wejściówki czekają w kasie kina Oskard.

Olga Boksa

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
nstinangl

Sonda

Czy wiesz już jak spędzisz ferie zimowe?
Zostaję w Koninie
Wyjeżdżam w góry
Wyjeżdżam nad morze
Skorzystam z oferty miejscowych ośrodków kultury
Ferie spędzę w domu
)

Jesteśmy na: