Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
GaleriaNadJeziorem

Aktualności

Kolekcja. Alicja Majewska

2017-10-10 13:01:12
Kolekcja. Alicja Majewska

Alicja Majewska, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu zaprezentuje w Galerii CKiS Wieża Ciśnień swoją wystawę pt. „Kolekcja”. Wernisaż 13 października o g. 18.00. Ekspozycja będzie czynna do 3 listopada.

W obszarze twórczych zainteresowań artystki znajduje się głównie medal, mała forma rzeźbiarska oraz obiekt rzeźbiarski. – Przez lata praktyki artystycznej stałam się zbieraczem kompulsywnie łaknącym dodatkowych pretekstów, by po raz kolejny móc cieszyć się z zaspokojenia potrzeby posiadania. Stworzyłam kolekcję. To zbiór dzieł – moich wyobrażonych i zmaterializowanych refleksji odnoszących się do indywidualnej, a chciałabym, naszej rzeczywistości. Porównanie wiążące moje działania z kolekcjonowaniem wynika ze wspólnej istoty tych czynności, polegają one przecież na celowym gromadzeniu i to nie tylko przedmiotów z materialnego świata, ale i przeżyć, które są w nich zawarte – mówi artystka.

Przedstawiam kolekcję gromadzoną przez ostatnie kilka lat. Niektóre z jej części są nowe „nieskatalogowane” i jeszcze nieosadzone w zbiorze. Prezentuję m.in. „Betony”, specyficzne wspomnieniowe szare etiudy, powiązane z nimi nowe „Totemy”, świeżo powstałą „Amnezję”, reszta należy do Państwa – odbiorców… jestem wierna sentymentalnemu przekonaniu, iż artysta przez swoje dzieło przekazuje komunikat, więc zapraszam do rozmowy”. (A. Majewska, Toruń, wrzesień 2017 r.)


Podziel się

Sonda

Czy robisz porządki przed świętami wielkanocnymi?
Tak
Nie
Sprzątam regularnie
Już umyłam/em okna
Sprzątam w Wielką Sobtę
Nie przywiązuję wagi do świątecznych porządków
)

Jesteśmy na: