Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Toyota

Aktualności

X Jarmark św. Bartłomieja

2017-08-09 14:43:40
X Jarmark św. Bartłomieja

Jarmark rzemiosła, naturalnych produktów żywnościowych i kiermasz staroci – to w największym skrócie zapowiedź 10. Jarmarku św. Bartłomieja, który odbędzie się w Koninie, na Placu Wolności, 19 i 20 sierpnia.

Święty Bartłomiej jest patronem rzemieślników: rzeźników, piekarzy, szewców, garbarzy, introligatorów, sztukatorów, kowali, siodlarzy. Niewielu pamięta, że jest także patronem górników. Czy konińscy (i nie tylko konińscy) rzemieślnicy pojawią się na jarmarku, zobaczymy dopiero za niecałe dwa tygodnie, zwłaszcza, że niektórych z profesji szukać ze świecą, na przykład garbarzy czy sztukatorów. Wiele z rzemieślniczych zawodów to dzisiaj raczej zajęcie dla pasjonatów. Mateusz Cieślak, pomysłodawca jarmarku, zachęca: masz coś niepotrzebnego (np. książki, płyty, ceramikę) – sprzedaj to! Masz ciekawą pasję lub tworzysz coś – pochwal się tym! Masz ochotę na dobrą zabawę – zabierz ze sobą przyjaciół!

W sobotę dodatkowo w czasie jarmarku zostanie zorganizowana ekspozycja zabytkowych aparatów fotograficznych, w niedzielę można będzie wziąć udział w grze rodzinnej i wysłuchać koncertu muzycznej grupy AGHARTA. Więcej szczegółów można znaleźć na www.jarmark.konin.pl

Dodajmy, że organizatorami X Jarmarku św. Bartłomieja są Miasto Konin i Koniński Dom Kultury, współpracują przy jego organizacji rzemieślnicy, Cech Rzemiosł Różnych oraz miejskie firmy i instytucje.

Olga Boksa

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy robisz porządki przed świętami wielkanocnymi?
Tak
Nie
Sprzątam regularnie
Już umyłam/em okna
Sprzątam w Wielką Sobtę
Nie przywiązuję wagi do świątecznych porządków
)

Jesteśmy na: