Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

„Gospel nad Wartą” po raz trzynasty

2017-04-14 16:35:11
„Gospel nad Wartą” po raz trzynasty

Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel zaprasza miłośników muzyki na trzynastą odsłonę festiwalu Gospel nad Wartą, który cyklicznie odbywa się każdej wiosny od 2004 roku. W tym roku na koncert zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 18.00, tradycyjnie w DK Oskard.

W roli gospodarzy wystąpi Konin Gospel Choir pracujący pod kierunkiem Beaty Stanisławskiej z towarzyszeniem muzyków Holy Noiz. Swoją obecność potwierdził pomysłodawca festiwalu, franciszkanin o. Lech Dorobczyński.

Do udziału w tegorocznej edycji zaproszenie konińskiego chóru przyjęli znakomici wokaliści utożsamiający się z nurtem gospel: Ania Szarmach – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Niezależna muzycznie od wielu lat prowadzi konsekwentnie swoją drogę kariery muzycznej swobodnie poruszając się w wielu gatunkach i stylistykach, m.in. soul, r’n’b, jazz, gospel, pop. W ubiegłym roku ukazała się jej 4 płyta z udziałem znakomitych muzyków (Frank McComb, Marcin Wasilewski, Adam Bałdych…)

Wystąpi też Wayne Ellington - wokalista i instruktor śpiewu z Wielkiej Brytanii. Studiował wokalistykę na Uniwersytecie Brunela w Londynie. Jest założycielem chóru Manchester Sing Out Choir, który prowadzi od 10 lat. Współpracuje z London Community Gospel Choir. Uczestniczył w projektach zespołów: Blur, Tom Jones and Gloria Gaynor. Duża część jego aktywności artystycznej to rola instruktora warsztatów gospel w Niemczech, Francji, Polsce i Danii. W ubiegłym roku podjął projekt WE sings Nat „King” Cole, obecnie nagrywa album z muzyką jazzową.

Zapraszamy serdecznie

Olga Boksa

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: