Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Rach_Ciach

Aktualności

Policjanci na zlocie. Będą rozmawiać z rowerzystami

2018-05-12 07:09:00
Policjanci na zlocie. Będą rozmawiać z rowerzystami

Już dzisiaj, podczas XVI Ogólnopolskiego Zlotu Aktywu Turystyki Kolarskiej PTTK w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych Żychlinie pojawią się policjanci z wydziału prewencji. Funkcjonariusze będą rozmawiać z rowerzystami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

– Sezon rowerowy rozpoczął się już na dobre. Wiele osób planuje rajdy oraz wycieczki. Nie wystarczy tylko dobre przygotowanie sprzętu przed drogą. Aby bezpiecznie dotrzeć do celu i powrócić do domu, trzeba jeszcze znać przepisy, które obowiązują rowerzystów – mówi Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Podczas dzisiejszego spotkania uczestnicy będą mogli porozmawiać z policjantami. Spotkanie odbędzie się w godzinach od 15.00 do 18.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych Żychlinie. – Warto poświęcić chwilę na przypomnienie zasad wzajemnego poszanowania na drogach, przypomnieć sobie dobre nawyki służące podniesieniu bezpieczeństwa, a ku przestrodze poznać „cennik” wykroczeń, które czasami bardzo łatwo popełnić – mówi Marcin Jankowski.

Anna Chadaj

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: