Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Kierowcy nie zapinają pasów bezpieczeństwa. – Tak źle jeszcze nie było! – komentują policjanci

2018-03-16 13:30:00
Kierowcy nie zapinają pasów bezpieczeństwa. – Tak źle jeszcze nie było! – komentują policjanci

Aż 117 na 177 skontrolowanych kierowców nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa. To wynik przeprowadzonej w czwartek policyjnej akcji. – Tak źle nie było już dawno. Posypały się mandaty – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Do czwartkowych działań skierowanych zostało 30 policjantów z konińskiej „drogówki”. Widoczni byli zarówno w Koninie, jak i na drogach powiatu. – Mundurowi skontrolowali 177 pojazdów, w tym 22 ciężarówki. Odnotowali 142 naruszenia przepisów ruchu drogowego, w tym aż 117 dotyczyło nieużywania pasów bezpieczeństwa. Wykroczenie to popełniło 114 kierowców i 3 dorosłych pasażerów. Oprócz tego dwoje dzieci było przewożonych bez użycia odpowiednich urządzeń – mówi rzecznik. – Wcześniej zachowanie kierowców i pasażerów wskazywało na rosnącą świadomość w kwestii używania pasów bezpieczeństwa, a tymczasem wczoraj posypała się lawina mandatów. I to w sytuacji, kiedy media informowały o planowanych działaniach.

Anna Chadaj

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Stefan Stamblewski
Zlikwidować obowiązek i po kłopocie. To nie ma nic wspólnego z rzeczywistością a z bezpieczeństwem szczególnie
Jacek
W którym miejscu zostało zrobione to zdjęcie?

Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: