Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Rowerem jechał po zamarzniętym jeziorze. Ratowali go strażacy

2018-03-12 09:14:23
Rowerem jechał po zamarzniętym jeziorze. Ratowali go strażacy

Mężczyzna, który w niedzielne popołudnie próbował jechać rowerem po Jeziorze Słupeckim, omal nie stracił życia. Dodatnia temperatura na zewnątrz spowodowała, że lód się załamał. Tonącego uratowali słupeccy strażacy.

Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna zdecydował się wjechać na lód w ciepłe popołudnie. Jego zachowanie było nieodpowiedzialne i mogło zakończyć się tragicznie. Na szczęście strażacy dotarli do niego na czas.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Róża. Na miejscu pracowały 4 zastępy straży pożarnej wyposażone w sprzęt do ratownictwa lodowego oraz specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Konina. Gdy pomoc dotarła na miejsce, mężczyzna był przytomny i ostatkiem sił trzymał się lodu. Ratownicy wykorzystali sanie lodowe i wyciągnęli poszkodowanego na brzeg. Rowerzysta został odwieziony do domu. Strażakom udało się wyciągnąć z wody również rower i torbę mężczyzny.

Izabela Gorzelańczyk-Nowak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

W jaki sposób chronisz się przed grypą?
Unikam miejsc publicznych
Zażywam profilaktycznie leki
Jem czosnek
Piję herbatę z cytryną, miodem i imbirem
Zaszczepiłem się przeciw grypie
Odpowiednio się ubieram
)

Jesteśmy na: