Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

W dentobusach sprawdzą zęby. Mobilne gabinety pojadą do dzieci z małych szkół

2018-02-21 12:49:46
W dentobusach sprawdzą zęby. Mobilne gabinety pojadą do dzieci z małych szkół

Dentobusy to mobilne gabinety stomatologiczne, które wkrótce dotrą do uczniów małych szkół z miejscowości, gdzie nie ma dentysty.

Ministerstwo Zdrowia postanowiło działać, bo stan zdrowia jamy ustanej dzieci i młodzieży jest zły. W Wielkopolsce nadal są miejsca, gdzie pomimo ogłaszania przez Narodowy Fundusz Zdrowia kolejnych konkursów nie udało się znaleźć specjalistów do gabinetów dentystycznych, w których mogłyby leczyć się tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli.

Wczoraj Wielkopolski Oddział NFZ ogłosił konkurs na wyłonienie podmiotu, którego personel w mobilnym gabinecie, czyli dentobusie, będzie leczył dzieci z naszego województwa. Wszystko po to, by zwiększyć możliwości leczenia dzieci i młodzieży do 18 roku życia w miejscach, gdzie nie ma dla nich dostatecznej opieki stomatologicznej. Oferty mogą składać wszystkie podmioty spełniające wymagania. Umowa będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2018 r. do 31 marca 2023 r. W tym roku fundusz zamierza przeznaczyć na te usługi ponad 220 tysięcy zł.

Izabela Gorzelańczyk-Nowak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

W jaki sposób chronisz się przed grypą?
Unikam miejsc publicznych
Zażywam profilaktycznie leki
Jem czosnek
Piję herbatę z cytryną, miodem i imbirem
Zaszczepiłem się przeciw grypie
Odpowiednio się ubieram
)

Jesteśmy na: