Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Gdy „dmuchał” zabrakło skali na alkotesterze. Kierowca miał ponad 4,5 promila

2018-02-17 09:08:00
Gdy „dmuchał” zabrakło skali na alkotesterze. Kierowca miał ponad 4,5 promila

Miał tak wysokie stężenie alkoholu w organizmie, że kiedy „dmuchał” na policyjnym alkotesterze zabrakło… skali. Do badania wykorzystano inne urządzenie, które wykazało ponad 4,5 promila. Kierowca tłumaczył, że wypił litr piwa i 0,7 litra wina, a wsiadł za kierownicę, bo… czuł się dobrze. - Dodał, że w innym wypadku by tego nie zrobił - komentuje Marek Kasprzak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie.

We wrześniu ubiegłego roku konińscy policjanci zostali wezwani na Zatorze, gdzie doszło do stłuczki. Sprawca kierujący osobowym autem uderzył w inny samochód, a jego zachowanie wskazywało, że może być pijany. Funkcjonariusze postanowili zmierzyć stan trzeźwości podejrzanego kierowcy. Jak się okazało - nie było to wcale takie proste. Alkotester nie był w stanie zmierzyć ile promili w wydychanym powietrzu ma mężczyzna, bo kiedy „dmuchał” nagle skończyła się skala. Konieczne było użycie innego urządzenia do pomiaru alkoholu.

Wykazało ponad 4,5 promila. - Zgodnie z literaturą medycyny sądowej i psychiatrii - dla człowieka stężenie alkoholu we krwi od 3 do 4 promili objawia się pogłębiającymi się zaburzeniami świadomości prowadzącymi do śpiączki, upośledzeniem odruchów i czucia, obniżeniem temperatury ciała i ciśnienia krwi z możliwym zahamowaniem oddychania i zaburzeniami rytmu serca - mówi prokurator Marek Kasprzak. - Pomimo opisywanych medycznie objawów, kierujący w czasie przesłuchania tłumaczył, że gdyby czuł się źle, to nie wsiadłby za kierownicę.

Pijany sprawca stłuczki za swoje zachowanie odpowie przed sądem, gdzie trafił właśnie akt oskarżenia.

Anna Chadaj

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
ja
ha ha dobry zawodnik pozdrawiam:)

Sonda

W jaki sposób chronisz się przed grypą?
Unikam miejsc publicznych
Zażywam profilaktycznie leki
Jem czosnek
Piję herbatę z cytryną, miodem i imbirem
Zaszczepiłem się przeciw grypie
Odpowiednio się ubieram
)

Jesteśmy na: