Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
gok brzeźno

Aktualności

Mammobus stanie przy Sanepidzie na ul. Staszica

2018-01-03 13:04:23

Koniński Sanepid po raz kolejny organizuje profilaktyczne badania mammograficzne. Tym razem odbędą się one we wtorek, 9 stycznia od godziny 9.00. Mammobus zainstalowany zostanie na terenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie przy ul. Staszica 16.

Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 -69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia są bezpłatne. Panie w wieku 35-49 lat będą mogły wykonać badania mammograficzne odpłatnie. Koszt badania to 70 złotych.

Rejestracja na badanie prowadzona jest pod numerami telefonów: 61 855 75 28; 61 851 30 77 lub 800 160 168. Przy rejestracji telefonicznej należy podać dane osobowe oraz numer PESEL. Przed wykonaniem badania należy okazać dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia.

Badania wykonywane są przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Uzyskane zdjęcia mammograficzne oceniane będą przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a wyniki badań OPEN prześle na adres domowy pacjentki. Badania profilaktyczne są ważną inwestycją we własne zdrowie i dlatego Panie objęte programem oraz zainteresowane wykonaniem badań mammograficznych namawiam do skorzystania z proponowanych badań – mówi Agnieszka Dybała – Kamińska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie
Olga Boksa

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy planujesz bawić się na balach w czasie karnawału?
Tak
Nie
Jeszcze nie wiem jak spędzę karnawał
Zamierzam przynajmniej raz wyjść na zabawę karnawałową
Zawsze w karnawale idę na bal
Nie świętuję tego czasu
)

Jesteśmy na: