Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Zakład filmowy

Aktualności

Podróbki na targowisku miejskim. Towar zabezpieczyli policjanci

2017-12-11 13:20:47
Podróbki na targowisku miejskim. Towar zabezpieczyli policjanci

Ponad 300 sztuk perfum z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek zabezpieczyli kolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Podróbki na targowisku miejskim w Kole do sprzedaży oferowali dwaj mężczyźni. Grozi im do 2 lat więzienia.

Jednym ze sprzedawców był 25-letni obywatel Rumunii. Na stoisku sprzedawał podrobione kosmetyki, które miały oznaczenia znanych światowych producentów. – Nie był to jedyny incydent o takim charakterze. Na tym samym targowisku, tego samego dnia mundurowi zatrzymali kolejnego mężczyznę trudniącego się identycznym procederem. Był nim 43-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 300 opakowań nielegalnych perfum. Sprawców opisanego procederu czeka teraz spotkanie z wymiarem sprawiedliwości – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik prasowa kolskiej policji.

W myśl ustawy o prawie własności przemysłowej każdy „kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

zdj. KPP Koło

Podróbki na targowisku miejskim. Towar zabezpieczyli policjanci
Podróbki na targowisku miejskim. Towar zabezpieczyli policjanci

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
koninian
Takie podróbki można wszedzie kupić . Od kilku lat do Konina przyjeżdżają z daleka do wybranych firm z niby orginalkami. Sprzedaja nieco drożej i wpychaja. Pamietajcie jak kupujecie to tez jakbyście w tym procederze uczestniczylli.

Sonda

Czy planujesz bawić się na balach w czasie karnawału?
Tak
Nie
Jeszcze nie wiem jak spędzę karnawał
Zamierzam przynajmniej raz wyjść na zabawę karnawałową
Zawsze w karnawale idę na bal
Nie świętuję tego czasu
)

Jesteśmy na: