Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Przetarg na zagospodarowanie terenu wokół Konińskiego Słupa Drogowego unieważniony

2017-12-05 21:45:42
Przetarg na zagospodarowanie terenu wokół Konińskiego Słupa Drogowego unieważniony

Jak już wcześniej pisaliśmy, wokół zabytku przy farze zaplanowano platformę ekspozycyjną z blachy ze stali nierdzewnej, polerowanej dającej efekt lustra. Miałyby się też pojawić nowe chodniki, kamery, a także stanowisko edukacyjno-informacyjne (infokiosk), przystosowane do zainstalowania oprogramowania w postaci prezentacji multimedialnej i spotu informującego o Konińskim Słupie Drogowym.

Czy tak się stanie?

Na wykonanie tych wszystkich prac, wokół konińskiego zabytku z inskrypcją z 1151 roku, miasto ogłosiło przetarg. Okazuje się, że został unieważniony. – Nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu – czytamy w komunikacie.

Wiadomo też, że wystosowano List Otwarty w sprawie nowego projektu zmiany aranżacji otoczenia Konińskiego Słupa Drogowego. 30 listopada, jak czytamy na profilu konińskiego oddziału Klubu Turystycznego PTTK, czteroosobowa delegacja sygnatariuszy Listu Otwartego spotkała się z prezydentem Konina, jego zastępcami oraz kierownikami dwóch zainteresowanych wydziałów urzędu miejskiego, by przedstawić swoją krytyczną opinię w tej sprawie, kwestionującą zaproponowany do realizacji projekt. – Zaplanowane zostało i uzgodnione kolejne spotkanie w tej sprawie na 7 grudnia (czwartek) z udziałem naszej delegacji oraz Wojewódzkiego Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków – poinformowali Piotr Rybczyński oraz Andrzej Józef Miller.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
poiuytre
co za ulga !

Sonda

Czy wiesz już jak spędzisz ferie zimowe?
Zostaję w Koninie
Wyjeżdżam w góry
Wyjeżdżam nad morze
Skorzystam z oferty miejscowych ośrodków kultury
Ferie spędzę w domu
)

Jesteśmy na: