Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
PlebiscytbannerA

Aktualności

„Wielu wyrzuciło Boga poza swoje życie, zainteresowania, działania”. Biskup w liście na rozpoczęcie Adwentu

2017-12-03 08:09:00
„Wielu wyrzuciło Boga poza swoje życie, zainteresowania, działania”. Biskup w liście na rozpoczęcie Adwentu

– Wielu wyrzuciło Boga poza swoje życie, zainteresowania, działania. Pan Jezus jednak liczy na nas, na naszą gotowość, gorliwość i przywiązanie! – pisze na rozpoczęcie Adwentu biskup włocławski Wiesław Mering w liście pasterskim, który odczytywany jest podczas dzisiejszych mszy świętych.

Jak pisze biskup włocławski, Adwent to wspaniała okazja do dawania świadectwa, odnowy wnętrza, obudzenia świadomości więzów łączących nas z Bogiem od momentu chrztu świętego. – Wysiłek odnowy, czyli nawrócenia, musi obejmować wszystko: przemianę osobistą, nasze relacje z Bogiem i człowiekiem, udział w życiu społecznym. Adwent bowiem, to nie jest wyłącznie wspomnienie, lecz także – a może przede wszystkim – obudzenie świadomości nadchodzącego spotkania z Bogiem! – czytamy w liście pasterskim, który odczytywany jest przez księży w kościołach naszej diecezji. – To właśnie ten fakt ma nas zmieniać i kierować w stronę służby dobru i prawdzie. Nie jest to proste zadanie w dzisiejszej rzeczywistości relatywizującej wartości, o których mówił Chrystus: od negowania Boga, poprzez pogardę dla ludzkiego życia (tego dopiero poczętego, ale także człowieka starego i chorego), umniejszanie znaczenia małżeństwa i rodziny, a promowanie bez umiaru zabawy, rozrywki, „opłacalności" każdego działania, konsumpcjonizmu (to przecież o niego chodzi w kwestionowaniu świętowania niedzieli).

Jak pisze biskup Mering, hasło rozpoczynającego się roku duszpasterskiego brzmi: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" i odnosi się w sposób szczególny do Ducha Świętego. – Bierzmowanie będące sakramentem wtajemniczenia Chrystusowego wraz z chrztem i Eucharystią bywa często nazywane wprost sakramentem Ducha Świętego – przypomina duszpasterz diecezji włocławskiej.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
ewomennfl

Sonda

Czy wiesz już jak spędzisz ferie zimowe?
Zostaję w Koninie
Wyjeżdżam w góry
Wyjeżdżam nad morze
Skorzystam z oferty miejscowych ośrodków kultury
Ferie spędzę w domu
)

Jesteśmy na: