Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Rach_Ciach

Aktualności

Niedługo Barbórka

2017-11-19 11:06:46

Czwartego grudnia w Koninie tradycyjnie już górnicy świętować będą Barbórkę. Uroczystości rozpocznie msza, która w tym roku odbędzie się kościele świętego Maksymiliana Kolbego.

Msza w intencji górników zostanie odprawiona w kościele św. Maksymiliana Kolbe o godz. 8.00. Stamtąd pracownicy przemaszerują na plac przed amfiteatrem na śniadanie górnicze – poinformowała Ewa Galantkiewicz, rzecznik PAK KWB Konin.

Już w minionym tygodniu odbyły się imprezy towarzyszące. Na piątek, 17 listopada, zaplanowano koncert piosenki żeglarskiej „Złota Szekla”. W sobotę, 18 listopada, od godz.11.00 miały miejsce XXIII Zimowe Regaty Barbórkowe w Pątnowie.

Przed nami jeszcze koncert barbórkowy Orkiestry Dętej Kopalni Konin (3 grudnia o 16.00 w „Oskardzie” ), a 9 grudnia XXVI Bieg o Lampkę Górniczą – start o 12.00 na stadionie w Morzysławiu.

Milena Fabisiak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
qeq
z tego co kojarze to górnicy kopią głęboko pod ziemią wegiel a nie paplają się w torfie

Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: