Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
yasumi

Aktualności

Czy od nowego roku będzie podwyżka cen biletów MZK? Mamy komentarz dyrektora

2017-11-16 07:06:00
Czy od nowego roku będzie podwyżka cen biletów MZK? Mamy komentarz dyrektora

Od 22 września do 12 listopada w Koninie nie trzeba było płacić za jazdę autobusami MZK. I o ile to dobra informacja dla samych pasażerów i korzyść dla ich domowych budżetów, dla miasta to już spory wydatek. Czy trzeba liczyć się z tym, że od nowego roku w związku z tym ceny biletów jednorazowych i okresowych mogą wzrosnąć? Mamy komentarz Mirosława Pachciarza, dyrektora Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie.

Jak wyjaśnia nam Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK w Koninie, decyzja o podwyżkach cen biletów należy do miejskich radnych. A ci zajmują się tym na wniosek prezydenta. – A prezydent z kolei podejmuje go na wniosek dyrektora MZK. Ja takiego nie złożę – mówi Mirosław Pachciarz.

To więc oznacza, że podwyżek cen biletów nie będzie od nowego roku. – My przede wszystkim musimy szukać klientów, a podniesienie cen to nie jest najlepsza droga – dodaje dyrektor MZK w Koninie.

Czy wiadomo już, ile MZK kosztowała darmowa komunikacja w mieście? Liczenie trwa, choć pewnie to nie będzie trudne. Rocznie do budżetu zakładu trafia około 8 milionów złotych ze sprzedaży biletów. Miesięcznie średnio daje to więc kwotę prawie 700 tysięcy złotych. W wakacje jednak pasażerów jest o połowę mniej. Jazda bez biletów była jednak już wprowadzona, kiedy dzieci wróciły do szkół i trwało to około 1,5 miesiąca.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia?
Tak
Nie
Posprzątałem mieszkanie
Umyłem okna
Kupiłem prezenty
Ugotowałem bigos
Jest jeszcze za wcześnie
Zrobię wszystko na ostatnią chwilę
)

Jesteśmy na: