Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
yasumi

Aktualności

Starostowo organizuje ekologiczną olimpiadę

2017-10-12 09:22:24

Dwadzieścia szkół podstawowych z Konina i powiatu konińskiego bierze udział w olimpiadzie poświęconej niskiej emisji w aglomeracji konińskiej.

Starostwo Powiatowe w Koninie już po raz drugi organizuje ekologiczną olimpiadę dla uczniów z powiatu i miasta. W tym roku w konkursie startuje osiem szkół z Konina i 12 z okolicznych gmin. Obecnie w placówkach oświatowych nauczyciele wyjaśniają szóstoklasistom, dlaczego warto chronić powietrze przed zanieczyszczeniami, jakie substancje powodują jego zatruwanie oraz poznają czyste, ekologiczne sposoby wytwarzania energii i ogrzewania domów. – Trzeba zaczynać od najmłodszych, bo to oni w przyszłości będą decydować jak ogrzać swój dom, a dziś mogą porozmawiać ze swoimi rodzicami i uświadomić im jakim zagrożeniem jest niska emisja, palenie w kotłach węglowych starej generacji, czy choćby spalanie śmieci – tłumaczy Witold Nowak, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji w Starostwie Powiatowym w Koninie.

Olimpiadę podzielono na kilka etapów. W pierwszym przeprowadzono rekrutację do konkursu, w drugim – uczniowie uczestniczą w lekcjach przygotowujących ich do wypełniania testu. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do ostatniego etapu. 20 finalistów przygotuje plakaty zachęcające do ograniczenia niskiej emisji komunikacyjnej lub komunalnej, promujące ochronę powietrza, czy też odnawialne źródła energii. Najlepsza praca zostanie powielona i zaprezentowana na słupach ogłoszeniowych i tablicach informacyjnych.

Finał olimpiady odbędzie się 14 listopada w Starostwie Powiatowym w Koninie. Ekologiczne przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Izabela Gorzelańczyk-Nowak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia?
Tak
Nie
Posprzątałem mieszkanie
Umyłem okna
Kupiłem prezenty
Ugotowałem bigos
Jest jeszcze za wcześnie
Zrobię wszystko na ostatnią chwilę
)

Jesteśmy na: