Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
GaleriaNadJeziorem

Aktualności

Nauczyciele w powiecie będą świętować

2017-10-10 08:51:15

12 października w powiecie konińskim obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku gospodarzem uroczystości będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale, który świętować będzie także oddanie do użytku rozbudowanej części budynku szkoły.

Podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej uhonorowani zostaną nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni szkół oraz placówek oświatowych powiatu. Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia zawodowe otrzymają nagrody starosty konińskiego oraz dyrektorów szkół. Spotkanie uświetni program artystyczny w wykonaniu gospodarzy.

W drugiej części obchodów nastąpi oficjalne otwarcie nowej części budynku. Obiekt zmodernizowany został w ramach unijnego projektu pn. „Pokonać bariery – rozbudowa, adaptacja i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale”. Inwestycja warta prawie 860 tysięcy złotych (z czego ponad 730 tysięcy wyniosło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) objęła rozbudowę placówki, zniwelowanie barier architektonicznych i konstrukcyjnych oraz uruchomienie sześciu nowych pracowni: rehabilitacyjnej, rewalidacyjnej, geograficzno-matematycznej, biologiczno-chemicznej, technicznej i czasu wolnego.

Trzeba przypomnieć, że powiat koniński jest organem prowadzącym dla szkół ponadgimnazjalnych w Żychlinie, Sompolnie i Kleczewie oraz dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale i Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie. W placówkach tych zatrudnionych jest 185 nauczycieli, w tym 110 dyplomowanych, 43 mianowanych, 25 kontraktowych i 7 stażystów.

Milena Fabisiak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy robisz porządki przed świętami wielkanocnymi?
Tak
Nie
Sprzątam regularnie
Już umyłam/em okna
Sprzątam w Wielką Sobtę
Nie przywiązuję wagi do świątecznych porządków
)

Jesteśmy na: