Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
AtutmedandSPA

Aktualności

Marszałek podpisze umowę na dofinansowanie przebudowy CKiS

2017-09-13 12:30:41

W poniedziałek, 18 września, w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu marszałek Marek Woźniak podpisze umowy z instytucjami kultury samorządu województwa wielkopolskiego na dofinansowanie projektów w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu. Zarząd województwa przyznał blisko 23,5 mln złotych dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) na inwestycje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, Polskiego Teatru Tańca oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Łączna wartość projektów wynosi ponad 34 mln zł.

Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zrealizuje projekt, którego przedmiotem będzie rozbudowa i adaptacja obiektu do wymogów nowych funkcji kulturalnych, jak również zagospodarowanie otoczenia wokół budynku na potrzeby kulturalne. Dzięki podniesieniu standardu wykończenia, wyposażeniu w nowoczesne urządzenia i instalacje oraz przystosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych, mieszkańcy Konina i regionu zyskają pełnowartościowy obiekt kulturalny.

Z kolei Polski Teatr Tańca przeprowadzi adaptację budynków położonych w Poznaniu przy ul. Taczaka na cele kulturalne. Realizacja projektu obejmować będzie wykonanie robót związanych z przebudową i rozbudową budynków, ich wyposażeniem, renowację kamienicy oraz zagospodarowanie terenu. Teatr zyska nowoczesną przestrzeń dla swojej działalności, utrzymaną w standardzie nowoczesnej instytucji kultury.

Pozyskane w ramach dofinansowania środki Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przeznaczy na wykonanie szeregu prac budowlanych w obrębie swojej siedziby oraz jej nowe wyposażenie. Celem inwestycji jest zwiększenie dostępu do usług bibliotecznych oraz zasobów kultury regionu, a także zabezpieczenie posiadanych przez bibliotekę zbiorów przed ich zniszczeniem.


Podziel się

Sonda

Czy szczepisz się przeciwko grypie?
Tak
Nie
Zawsze robię to na początku sezonu
Nie, bo źle się wtedy czuję
Robię to od lat
Boję się szczepień
)

Jesteśmy na: