Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Sędziowie spotkają się na pół godziny. W Koninie też będą zebrania

2017-04-20 10:09:55
Sędziowie spotkają się na pół godziny. W Koninie też będą zebrania

Półgodzinną przerwę w pracy zapowiadają dziś sędziowie w całej Polsce. W ten sposób chcą wyrazić sprzeciw rządowym planom likwidacji Krajowej Rady Sądownictwa i zastąpienia jej nową, wybraną przez polityków. Sędziowie Sądu Rejonowego w Koninie zaplanowali spotkanie na godzinę 15.15, natomiast Sądu Okręgowego (tak, jak w całym kraju) zbiorą się w samo południe. – Interesanci nie muszą obawiać się utrudnień, ponieważ już wcześniej sędziowie nie wyznaczyli na ten czas wokand – mówi Marek Ziółkowski, rzecznik Sądu Okręgowego w Koninie.

Jak zapewniał publicznie sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa – to nie będzie strajk (bo sędziowie nie mają do niego prawa), ale zaakcentowanie sprzeciwu sędziów wobec rządowych planów.

Według nich – piętnastu sędziów zasiadających w KRS miałby wybierać Sejm na wniosek marszałka lub 50 posłów. W tej chwili do KRS wchodzą delegaci wybrani przez zgromadzenia ogólne wszystkich szczebli sądów powszechnych, administracyjnych i wojskowych.

Zdecydowana większość sędziów w Polsce podkreśla, że planowane zmiany w wymiarze sprawiedliwości odbiorą polskiemu sądownictwu niezależność.

Podczas dzisiejszych zebrań sędziowie mają wyłonić przedstawicieli do forum współpracy samorządu sędziowskiego, które będzie decydowało o dalszych formach sprzeciwu.

Anna Chadaj

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: