Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota171107

Aktualności

Na wsiach pojawili się fałszywi weterynarze! Policja ostrzega hodowców drobiu

2017-03-17 14:47:09
Na wsiach pojawili się fałszywi weterynarze! Policja ostrzega hodowców drobiu

Pomysłowość złodziei i oszustów nie zna granic! Wymyślili już metodę na wnuczka, policjanta, teraz „praktykują” metodę na… weterynarza! W ten sposób wykorzystują akcję kontroli gospodarstw, pod kątem zagrożeń ptasią grypą.

Pierwsze sygnały o oszustach podszywających się pod weterynarzy dotarły z powiatu kolskiego. – Dwoje młodych ludzi pojawiło się w jednej z wsi w gminie Babiak i wybrali gospodarstwo, w którym kury biegały po podwórzu – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie. – Wiedzieli, że na posesji mieszka samotny starszy mężczyzna.

Oszuści przedstawili się jako weterynarze i zapytali dlaczego drób nie jest w pomieszczeniach zamkniętych. Gospodarz przyznał, że wie o nowych obowiązkach, ale tłumaczył, że dużo lepsze wyniki hodowli uzyskuje się, kiedy kury są na wybiegu. – Wówczas fałszywi weterynarze zaproponowali 1000 złotych kary. Starszy mężczyzna nie posiadał takiej sumy. Zaoferował 500 złotych. Oszuści pieniądze przyjęli – mówi rzecznik.

Konińscy policjanci obawiają się, że fałszywi weterynarze dotrą także do naszego powiatu. – Ostrzegamy wszystkich gospodarzy i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – podkreśla Marcin Jankowski. – Prawdziwych inspektorów weterynaryjnych można zidentyfikować. Muszą mieć przy sobie legitymację służbową ze zdjęciem, upoważnienie do przeprowadzenia kontroli oraz specjalną odznakę z wybitym indywidualnym numerem.

Ważne!

Żadna ze służb kontrolujących i nakładających kary nie pobiera od osoby karanej pieniędzy w gotówce. W przypadku inspektorów weterynarii jest to postępowanie administracyjne, a w przypadku policjantów mandaty karne kredytowane, które zapłacić można na poczcie, czy w banku.

Na wsiach pojawili się fałszywi weterynarze! Policja ostrzega hodowców drobiu
Na wsiach pojawili się fałszywi weterynarze! Policja ostrzega hodowców drobiu
Anna Chadaj

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Ninkaa
Jak nie da rady na wnuczka to zawsze można na koguta spróbować kasę od kogoś wyłudzić

Sonda

Czy szczepisz się przeciwko grypie?
Tak
Nie
Zawsze robię to na początku sezonu
Nie, bo źle się wtedy czuję
Robię to od lat
Boję się szczepień
)

Jesteśmy na: