Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Rach_Ciach

Aktualności

Bezpłatne badania płuc w Koninie. Spirobus wyruszył w trasę

2018-05-16 13:45:43
Bezpłatne badania płuc w Koninie. Spirobus wyruszył w trasę

Już w przyszłym tygodniu mieszkańcy Konina będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań płuc. 21 maja „spirobus” będzie stacjonował przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 7, natomiast 23 maja – przy ulicy 11 Listopada 27.

Akcja badań spirometrycznych dotyczy całej Polski. Konin jest jedną z ponad setki miejscowości, które w tym roku odwiedzi spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Chętni będą mieli okazję skontrolować sprawność układu oddechowego: szybkość wydechu i pojemność oddechową płuc. Na jego podstawie można wykryć między innymi obturacyjną chorobę płuc, astmę oskrzelową, a także zapalenie oskrzeli. Badanie jest bezbolesne i trwa ok. 10 minut.

W trakcie każdego badania, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego.

Szacuje się, że na choroby płuc cierpi ponad 6 mln Polaków. Około 4 mln na astmę, a 2,5 mln na obturacyjną chorobę płuc określaną także jako POChP. Niestety, spora część z chorych nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego też, tak ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań za pomocą spirometru, które umożliwiają zdiagnozowanie ewentualne schorzenia płuc.

Badania w Koninie będą prowadzone między godzinami 10.00 a 16.00. Udział w nich jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie około siedmiu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.


Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: