Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Konin podpisze umowę o partnerstwie z Joniskis. Od 13 lat „przyglądają się sobie”

2018-04-16 14:54:08
Konin podpisze umowę o partnerstwie z Joniskis. Od 13 lat „przyglądają się sobie”

Choć Joniskis (Litwa) od dawna znajduje się na liście miast partnerskich Konina, nie została jeszcze podpisana umowa o partnerstwie. Obie miejscowości, jak się dowiadujemy, od 2005 roku, czyli od 13 lat, „przyglądają się sobie”.

Dopiero teraz zawarciem porozumienia o ustanowieniu relacji miast partnerskich pomiędzy Joniskis i Koninem zajmą się radni. Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały, współpraca odbywa się teraz w oparciu o podpisany 16 maja 2009 roku list intencyjny (już cztery lata wcześniej natomiast, czyli w 2005 roku, nawiązano kontakty). – Strona litewska proponuje usankcjonować współpracę poprzez podpisanie umowy o partnerstwie – czytamy w uzasadnieniu. Przedstawiciele tego litewskiego miasta regularnie uczestniczą w różnych konińskich imprezach, do Joniskis wyjeżdżają też artyści z naszego miasta.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: