Jobs First

Wymarzony pierwszy mecz kleczewianina. Bednarek debiutuje i strzela w Premier League

2018-04-16 09:04:45

Pierwszy występ w Premier League i pierwszy gol Jana Bednarka na najwyższym poziomie rozgrywkowym na Wyspach! Wychowanek Sokoła Kleczew wpisał się na listę strzelców w meczu Southampton z Chelsea Londyn. Na swój debiut w Premier League Bednarek czekał prawie dziesięć miesięcy. Na murawie w pojedynku z Chelsea pojawił się w zastępstwie Jacka Stephensa, który pauzował za czerwoną kartkę. Dzięki temu Bednarek grał już od pierwszej minuty. Piłkarz z naszego regionu wyśmienicie wykorzystał swą szansę. Nie dość, że rozegrał całkiem dobre zawody, to w 60. minucie zdobył gola na 2:0. Była to zarazem dopiero trzecia bramka strzelona przez Polaka w Premier League. Niestety, gol Bednarka nie przechylił ostatecznie szali zwycięstwa na korzyść „Świętych”. Londyńczycy zdołali wyrównać i ostatecznie zdobyć bramkę na 3:2. – Jesteśmy rozczarowani, bo daliśmy z siebie wszystko, a to i tak nie wystarczyło. Są też pozytywy. Widzieliśmy dziś, że możemy być dobrą drużyną i wiele razem osiągnąć – powiedział po meczu na łamach klubowej strony internetowej Jan Bednarek. Southampton wciąż walczy o utrzymanie w Premier League. W tej chwili drużyna Bednarka zajmuje osiemnastą pozycję w tabeli. Do miejsca gwarantującego utrzymanie „Świętym” brakuje obecnie trzech punktów.