Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
PlebiscytbannerA

Aktualności

Prokuratorzy z Rypina przesłuchają kilku urzędników w Koninie

2018-02-13 09:35:54
Prokuratorzy z Rypina przesłuchają kilku urzędników w Koninie

Prokuratorzy z Rypina przesłuchają dziś w konińskim magistracie kilku jego pracowników. Sprawa, jak się dowiedzieliśmy, ma związek z 2 urzędniczkami, którym zarzuca się przekroczenie uprawnień i przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

O sprawie zrobiło się głośno w połowie ubiegłego roku. Dotyczy ona Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Koninie (obecnie ten wydział już nie istnieje, bo został rozwiązany). Prokuratura w Rypinie zarzuciła jego ówczesnej kierowniczce oraz zastępczyni nadużycie uprawnień, a także przyjmowanie korzyści majątkowych od biznesmena z Torunia, który współpracował z Urzędem Miejskim w Koninie.

Obie kobiety pracują w konińskim urzędzie, jednak zostały pozbawione stanowisk kierowniczych. Są teraz głównymi specjalistkami w innych wydziałach.

Jak się dowiedzieliśmy, dzisiaj w naszym magistracie ma pojawić się prokurator z Rypina (w województwie kujawsko-pomorskim), który przesłucha kilku urzędników.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
xxx
Co to za sprawa. Najpierw twarde podejrzenia, a teraz Cichuteńko. Należałoby się przyjrzeć innym wydziałom. Ten załatwi sprawę szybko, ktory ma znajomości w mieście. Moż ew biurkach innych urzędników też by należalo poszukać. A tak na marginesie. Ciekawe ile tareaz będą zamawiać gadżetó?
aśka
Kolejna sprawa będzie zmieciona pod dywan. Coś na rzeczy było, ale się zmyło

Sonda

W jaki sposób chronisz się przed grypą?
Unikam miejsc publicznych
Zażywam profilaktycznie leki
Jem czosnek
Piję herbatę z cytryną, miodem i imbirem
Zaszczepiłem się przeciw grypie
Odpowiednio się ubieram
)

Jesteśmy na: