KKF znów wygrywa i jest liderem II ligi. Nasi futsaliści pokonali dziś KS Credo Futsal Piła

2018-01-15 08:34:03

KKF znów wygrywa i jest liderem II ligi. Nasi futsaliści pokonali dziś  KS Credo Futsal Piła

Znów nie brakowało emocji w konińskiej hali „Rondo” podczas meczu KKF Automobile Torino Konin. Drugoligowi fataliści z naszego miasta pokonali dziś przed własną publicznością KS Credo Futsal Piła 4:1 (3:0). Dzięki tej wygranej koninianie awansowali na pozycję lidera.

To był mecz na szczycie. KKF był przed dzisiejszym spotkaniem drugi w tabeli, a drużyna z Piły zamykała podium. Smaku rywalizacji miał dodać fakt, że KS Credo Futsal Piła występował jeszcze w ubiegłym sezonie w I lidze. Pierwszą połowę zdominowali jednak koninianie, którzy co rusz zagrażali bramce rywala. Pierwszego gola udało się zdobyć dopiero w 11. minucie, gdy na mocny strzał, po wznowieniu gry z autu, zdecydował się Sebastian Laskowski. Zalewie po minucie było 2:0. Tym razem Mateusz Mroziński przerzucił futbolówkę nad leżącym golkiperem gości. W ostatniej minucie pierwszej połowy, po indywidualnej akcji i efektownym dryblingu, piłkę w pilskiej siatce umieścił Mateusz Zaborski. Goście zagrali lepiej po zmianie stron. Choć częściej zagrażali konińskiej bramce, to golkipera KKF-u pokonali zaledwie raz. W 22. minucie do siatki Automobile Torino trafił kapitan KS Credo Futsal, Michał Wolan. Trzy minuty przed końcową syreną futbolówka odbiła się od pilskiego słupka po strzale Marcina Balalji. Dobiegł do niej Krystian Andrzejczak i z bliska wbił piłkę do pustej bramki, ustalając tym samym wynik meczu na 4:1. W końcówce spotkania przedłużonego rzutu karnego nie wykorzystał Damian Markiewicz. Po dzisiejszej wygranej KKF awansował na pierwsze miejsce w drugoligowej tabeli. Koninianie – przy rozegranym jednym spotkaniu więcej – mają obecnie dwa oczka przewagi nad IKAA MOSiR Celuloza Kostrzyn nad Odrą. W przyszły weekend zawodnicy trenera Przemysława Lewandowskiego zagrają na wyjeździe z Orlikiem Mosina. W Koninie piłkarzy KKF-u zobaczymy w niedzielę, 28 stycznia, gdy w meczu 1/16 finału Halowego Pucharu Polski podejmą KS Futsal Oborniki. Początek tej potyczki zaplanowano na godz. 18.00.