Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

2.500 dzieci z Konińską Kartą Przedszkolaka

2018-01-12 16:44:07
2.500 dzieci z Konińską Kartą Przedszkolaka

Konińską Kartę Przedszkolaka otrzymają wkrótce najmłodsze dzieci. Jak będzie wyglądał ten dokument i do czego będzie maluchy upoważniał? Na razie przyda się w autobusach MZK, ale w planach jest rozszerzenie jego możliwości.

Karta będzie wielkości dowodu osobistego. Znajdzie się na niej między innymi numer przedszkola, do którego uczęszcza dziecko, jego imię i nazwisko.

Niedawno zostały zmienione przepisy i z darmowych przejazdów mogą korzystać już nie tylko maluchy do 4. roku życia, ale też te starsze. Jak mówi Józef Nowicki, Konińska Karta Przedszkolaka upoważniać będzie dzieci z miejskich przedszkoli do bezpłatnej jazdy autobusami MZK. Dokument, o którym mowa, będzie więc niejako takim namacalnym potwierdzeniem, że dziecko rzeczywiście jest przedszkolakiem z Konina.

Dokument przedszkolaki otrzymają już wkrótce w swoich placówkach. Jak zapowiada prezydent Konina, Konińska Karta Przedszkolaka w przyszłości ma upoważniać dzieci też na przykład do tańszych biletów do kina czy na imprezy. – W tę inicjatywę mogą włączyć się też prywatne podmioty, na przykład sklepy z zabawkami – mówi Józef Nowicki.

Do konińskich przedszkoli uczęszcza 2500 dzieci.

2.500 dzieci z Konińską Kartą Przedszkolaka
2.500 dzieci z Konińską Kartą Przedszkolaka
Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

W jaki sposób chronisz się przed grypą?
Unikam miejsc publicznych
Zażywam profilaktycznie leki
Jem czosnek
Piję herbatę z cytryną, miodem i imbirem
Zaszczepiłem się przeciw grypie
Odpowiednio się ubieram
)

Jesteśmy na: