Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
gok brzeźno

Aktualności

Choć naszym uczniom został jeszcze miesiąc. Policjanci już zaczynają „Bezpieczne Ferie”

2018-01-12 13:40:53
Choć naszym uczniom został jeszcze miesiąc. Policjanci już zaczynają „Bezpieczne Ferie”

W najbliższy poniedziałek 15 stycznia uczniowie z niektórych województw rozpoczną ferie zimowe. – Dlatego też kierowcy muszą spodziewać się większej liczby kontroli. Ruszają policyjne działania „Bezpieczne Ferie 2018” – informuje Marcin Jankowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Nasilona liczba kontroli prowadzona będzie do 25 lutego.

Policjanci skupią się przede wszystkim na sposobie przewożenia pasażerów, szczególnie tych najmłodszych: czy przewożeni są w odpowiednich dla nich urządzeniach oraz na sposobie przewożenia bagażu charakterystycznego dla zimowych wyjazdów, a więc nart, desek czy innego podobnego sprzętu. Nieprawidłowy sposób zamocowania takich sprzętów np. na dachu samochodu podczas gwałtownego hamowania bądź zderzenia może urwać się i stanowić dodatkowe śmiertelne zagrożenie dla uczestników ruchu.

– Oczywiście wymienione elementy nie będą jedynymi kontrolowanymi przez policjantów. Jeżdżący „na podwójnym gazie”, czy przekraczający dozwoloną prędkość (szczególnie w terenie zabudowanym) też nie mają co liczyć na pobłażliwość stróżów prawa – podkreśla rzecznik.

Anna Chadaj

Podziel się

Sonda

Czy planujesz bawić się na balach w czasie karnawału?
Tak
Nie
Jeszcze nie wiem jak spędzę karnawał
Zamierzam przynajmniej raz wyjść na zabawę karnawałową
Zawsze w karnawale idę na bal
Nie świętuję tego czasu
)

Jesteśmy na: