Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Zakład filmowy

Aktualności

Nowe mapy dla turkowian. Inwestycje i zarządcy dróg bliżej mieszkańców

2018-01-03 15:24:19
Nowe mapy dla turkowian. Inwestycje i zarządcy dróg bliżej mieszkańców

Turkowski urząd uruchomił dla mieszkańców nowy system informacji o miejskich inwestycjach i zarządcach dróg. Teraz, w każdej chwili, można sprawdzić, co zostało zrobione, co jest robione i do kogo należy konkretna ulica.

Nowe narzędzia informacyjne powstały z myślą o mieszkańcach Turku, którzy są szczególnie zainteresowani działaniami miejskiego samorządu. Inwestycje w różnych częściach miasta zostały podzielone na osiem kategorii: kanalizacja i wodociągi, drogi i chodniki, sport i rekreacja, oświata i kultura, ochrona środowiska, zdrowie i pomoc społeczna, budynki mieszkalne oraz pozostałe. Jak informuje Anna Michalak z z działu promocji, w każdej z kategorii inwestycje zostały podzielone na ukończone, realizowane oraz zaplanowane. – Mapa jest przejrzysta i łatwa w obsłudze. Wystarczy kliknąć w ikonę, a pokaże się nazwa zadania oraz opis zawierający m.in. zakres prac i koszt. Dzięki tym narzędziom turkowianie będą mogli w łatwy i przystępny sposób dowiedzieć się, co w mieście zostało i jest robione, oraz sprawdzić, która z ulic miejskich należy do miasta, powiatu czy innego zarządcy, odpowiedzialnego za jej utrzymanie. To drugie jest o tyle ważne, że niektóre ulice w mieście są zaniedbane, a nie zawsze mieszkańcy mieli pewność, kto jest za taki stan odpowiedzialny – twierdzi Anna Michalak.

Kolorowa mapa inwestycji dostępna jest pod adresem: inwestycje.miastoturek.pl, zaś mapa zarządców dróg w Turku pod adresem: drogi.miastoturek.pl. – Zachęcamy do korzystania z narzędzi, które będą na bieżąco aktualizowane – mówi Anna Michalak.

Olga Boksa

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy planujesz bawić się na balach w czasie karnawału?
Tak
Nie
Jeszcze nie wiem jak spędzę karnawał
Zamierzam przynajmniej raz wyjść na zabawę karnawałową
Zawsze w karnawale idę na bal
Nie świętuję tego czasu
)

Jesteśmy na: