Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Od 2018 roku dzieci będą jeździć autobusami MZK za darmo. Wszystkie?

2017-12-07 11:59:45
Od 2018 roku dzieci będą jeździć autobusami MZK za darmo. Wszystkie?

– Mój wniosek jest skonsultowany ze wszystkimi klubami radnych i radnymi niezrzeszonymi. Wszystkie trzy kluby odniosły do tego bardzo przychylnie, żeby nie powiedzieć z entuzjazmem – mówi prezydent Konina. Czy będzie to dotyczyć wszystkich dzieci i, ile zostanie przeznaczonych na to pieniędzy?

Wygląda na to, że od przyszłego roku w Koninie dzieci do 15. roku życia będą jeździć autobusami MZK za darmo. Miasto chce przeznaczyć na to w skali roku prawie milion 200 tysięcy złotych (1.180.000 zł). Taką autopoprawkę do budżetu na 2018 rok zgłosił Józef Nowicki. – Podejmujemy działania możliwe i niemożliwe i te, które graniczą także z cudem, by nasze miasto było przyjazne wobec mieszkańców, a w szczególności dzieci – wyjaśnia prezydent Konina. – Jest jeszcze jeden argument. Od przyszłego roku Konin stanie się jednym wielkim placem budowy i będą to w przeważającej części inwestycje drogowe: skrzyżowanie Kolska-Warszawska, budowa wiaduktu nad magistralą kolejową E20, przebudowa ulicy Kleczewskiej. Chcemy w ten sposób zachęcić rodziców i dzieci, żeby korzystali z MZK. Liczymy na zmniejszenie natężenia ruchu samochodów.

Jak wyjaśnia prezydent Konina, ten projekt skonsultowany jest z radnymi wszystkich trzech klubów – PO, SLD i PiS oraz radnymi niezrzeszonymi. – Wszystkie trzy kluby odniosły do tego bardzo przychylnie, żeby nie powiedzieć z entuzjazmem – dodaje Józef Nowicki.

Od 2018 roku z darmowych przejazdów komunikacją miejską w Koninie może skorzystać ponad 8 tysięcy dzieci.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Mami
Mój syn będzie miał w marcu 15 lat to znaczy że będzie mógł jeździć autobusem tylko do marca czy dłużej?
Aa
A te dzieci co chodza do liceum, ktore juz nie maja 15 lat to juz dorosli? Powinno byc rownouprawnienie!!!!
BabY
Brawo pierwsza dobra ustawa w końcu dzieci będą jeździć do szkoły za darmo jak w innych miastach. Taki sam projekt napisałem do KBO 2lata temu to przysłali mi ze miasto bedzie stratne na ponad 5milionów i nie da się tego zrobić w puli projektu dużego.
see
czyli ceny biletów pójdą w górę...ale dla dorosłych

Sonda

Czy wiesz już jak spędzisz ferie zimowe?
Zostaję w Koninie
Wyjeżdżam w góry
Wyjeżdżam nad morze
Skorzystam z oferty miejscowych ośrodków kultury
Ferie spędzę w domu
)

Jesteśmy na: