Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
yasumi

Aktualności

Od 2018 roku dzieci będą jeździć autobusami MZK za darmo. Wszystkie?

2017-12-07 11:59:45
Od 2018 roku dzieci będą jeździć autobusami MZK za darmo. Wszystkie?

– Mój wniosek jest skonsultowany ze wszystkimi klubami radnych i radnymi niezrzeszonymi. Wszystkie trzy kluby odniosły do tego bardzo przychylnie, żeby nie powiedzieć z entuzjazmem – mówi prezydent Konina. Czy będzie to dotyczyć wszystkich dzieci i, ile zostanie przeznaczonych na to pieniędzy?

Wygląda na to, że od przyszłego roku w Koninie dzieci do 15. roku życia będą jeździć autobusami MZK za darmo. Miasto chce przeznaczyć na to w skali roku prawie milion 200 tysięcy złotych (1.180.000 zł). Taką autopoprawkę do budżetu na 2018 rok zgłosił Józef Nowicki. – Podejmujemy działania możliwe i niemożliwe i te, które graniczą także z cudem, by nasze miasto było przyjazne wobec mieszkańców, a w szczególności dzieci – wyjaśnia prezydent Konina. – Jest jeszcze jeden argument. Od przyszłego roku Konin stanie się jednym wielkim placem budowy i będą to w przeważającej części inwestycje drogowe: skrzyżowanie Kolska-Warszawska, budowa wiaduktu nad magistralą kolejową E20, przebudowa ulicy Kleczewskiej. Chcemy w ten sposób zachęcić rodziców i dzieci, żeby korzystali z MZK. Liczymy na zmniejszenie natężenia ruchu samochodów.

Jak wyjaśnia prezydent Konina, ten projekt skonsultowany jest z radnymi wszystkich trzech klubów – PO, SLD i PiS oraz radnymi niezrzeszonymi. – Wszystkie trzy kluby odniosły do tego bardzo przychylnie, żeby nie powiedzieć z entuzjazmem – dodaje Józef Nowicki.

Od 2018 roku z darmowych przejazdów komunikacją miejską w Koninie może skorzystać ponad 8 tysięcy dzieci.

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
BabY
Brawo pierwsza dobra ustawa w końcu dzieci będą jeździć do szkoły za darmo jak w innych miastach. Taki sam projekt napisałem do KBO 2lata temu to przysłali mi ze miasto bedzie stratne na ponad 5milionów i nie da się tego zrobić w puli projektu dużego.
see
czyli ceny biletów pójdą w górę...ale dla dorosłych

Sonda

Czy rozpocząłeś już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia?
Tak
Nie
Posprzątałem mieszkanie
Umyłem okna
Kupiłem prezenty
Ugotowałem bigos
Jest jeszcze za wcześnie
Zrobię wszystko na ostatnią chwilę
)

Jesteśmy na: