Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Rach_Ciach

Aktualności

Kamizelka zamiast mandatu. Dzień odblasków 2017

2017-12-07 11:21:07
Kamizelka zamiast mandatu. Dzień odblasków 2017

Kolscy policjanci przyłączyli się do akcji „Dzień odblasków’ 2017” zorganizowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Celem działań było zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych zarówno poza obszarem zabudowanym, jak i na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

Działania na terenie powiatu konińskiego prowadzone były wczoraj. Wzięli w nich udział policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji. Ich przebieg nadzorował kom. Michał Pawlak, naczelnik kolskiej drogówki. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają ich widoczność na drodze. – Warto pamiętać, że w opisanych okolicznościach pieszy uczestnik ruchu ma obowiązek używania takich elementów stroju, a nie stosownie się do tego obowiązku stanowi wykroczenie, za które grozi kara grzywny. Tym razem jednak w ramach omawianej akcji, osobom niestosującym się do wspomnianego obowiązku policjanci wręczali upominki w postaci kamizelek i innych przedmiotów odblaskowych. Wszystkich informowano o tym, jak znacznie dzięki „odblaskom” zwiększa się ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze. Przypominano, że pieszy po zmroku ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego z odległości około 40 metrów, natomiast osoba piesza mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy zmniejszyć prędkość i bezpiecznie ominąć pieszego – przypomina Weronika Czyżewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Poznaniu.

Kamizelka zamiast mandatu. Dzień odblasków 2017
Kamizelka zamiast mandatu. Dzień odblasków 2017
Kamizelka zamiast mandatu. Dzień odblasków 2017
Kamizelka zamiast mandatu. Dzień odblasków 2017
Anna Chadaj

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
doświadczony
Ta akurat czają się za krzoczorami albo za parkanem cmentarnym żeby wpie...lić mandat

Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: