Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota171121

Aktualności

Związkowcy piszą do Zygmunta Solorza. Czy przeprowadzą w firmie referendum?

2017-12-07 09:27:51
Związkowcy piszą do Zygmunta Solorza. Czy przeprowadzą w firmie referendum?

Sześć związków zawodowych ZE PAK napisało list do Zygmunta Solorza, właściciela grupy. Domagają się w nim godnego podziękowania załodze, która kończy pracę w przyszłym roku w elektrowni „Adamów”. – Chodzi oczywiście o podziękowanie finansowe – mówią związkowcy. Zwrócili się też do prezesa Adama Kłapszty o dostarczenie aktualnych list pracowników. Będą im potrzebne do przeprowadzenia referendum.

– Negocjacje w sprawie zwolnień grupowych prowadzonych przez związki zawodowe z zarządem ZE PAK były tylko pozornymi negocjacjami, ponieważ na stole negocjacyjnym leżał kodeks pracy i nic ponadto. Pracownicy zasłużyli na godne odprawy pieniężne przewyższające unormowania ustawowe, ponieważ poświęcali swoje życie i zdrowie pracując dla ZE PAK i kraju. Wypracowane zyski w obecnym roku, jak i w poprzednich latach z całą pewnością pozwalają na godne wynagrodzenie ich wieloletniej ciężkiej pracy. Oczekujemy zainteresowania problemem, ponieważ wiemy, że potrafi pan godnie i właściwie podziękować za wkład pracy, tak jak to było chociażby w przypadku podziękowania za pracę członkom Rady Nadzorczej ZE PAK wybranych przez pracowników czy odchodzącym członkom zarządu – czytamy w piśmie związkowców do właściciela ZE PAK.

Związkowcy zwrócili się też do Adama Kłapszty, prezesa ZE PAK i Ryszarda Mycka, prezesa zarządu PAK SERWIS, o dostarczenie do 15 grudnia list pracowników, które są im potrzebne do przeprowadzenia referendum. – Mamy dwa spory zbiorowe. Jest kwestia „Adamowa”, ale też i braku wzrostu wynagrodzeń dla pracowników. W referendum zapytamy pracowników czy poprą nasze działania, prowadzone w sporze zbiorowym we wszystkich obszarach, w których nie możemy się z zarządem porozumieć – usłyszeliśmy od związkowców.

Milena Fabisiak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
SS
A Wąsacz jeszcze żyje- ukatrupić dziada. A tak na marginesie Solorz nie wypłacił wszystkim akcji Śmierć PO
AEDF
a ja myślałem, że oni tak o dobro regionu walczą a nie o cztery litery !!!

Sonda

Czy rozpocząłeś już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia?
Tak
Nie
Posprzątałem mieszkanie
Umyłem okna
Kupiłem prezenty
Ugotowałem bigos
Jest jeszcze za wcześnie
Zrobię wszystko na ostatnią chwilę
)

Jesteśmy na: