Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Związkowcy piszą do Zygmunta Solorza. Czy przeprowadzą w firmie referendum?

2017-12-07 09:27:51
Związkowcy piszą do Zygmunta Solorza. Czy przeprowadzą w firmie referendum?

Sześć związków zawodowych ZE PAK napisało list do Zygmunta Solorza, właściciela grupy. Domagają się w nim godnego podziękowania załodze, która kończy pracę w przyszłym roku w elektrowni „Adamów”. – Chodzi oczywiście o podziękowanie finansowe – mówią związkowcy. Zwrócili się też do prezesa Adama Kłapszty o dostarczenie aktualnych list pracowników. Będą im potrzebne do przeprowadzenia referendum.

– Negocjacje w sprawie zwolnień grupowych prowadzonych przez związki zawodowe z zarządem ZE PAK były tylko pozornymi negocjacjami, ponieważ na stole negocjacyjnym leżał kodeks pracy i nic ponadto. Pracownicy zasłużyli na godne odprawy pieniężne przewyższające unormowania ustawowe, ponieważ poświęcali swoje życie i zdrowie pracując dla ZE PAK i kraju. Wypracowane zyski w obecnym roku, jak i w poprzednich latach z całą pewnością pozwalają na godne wynagrodzenie ich wieloletniej ciężkiej pracy. Oczekujemy zainteresowania problemem, ponieważ wiemy, że potrafi pan godnie i właściwie podziękować za wkład pracy, tak jak to było chociażby w przypadku podziękowania za pracę członkom Rady Nadzorczej ZE PAK wybranych przez pracowników czy odchodzącym członkom zarządu – czytamy w piśmie związkowców do właściciela ZE PAK.

Związkowcy zwrócili się też do Adama Kłapszty, prezesa ZE PAK i Ryszarda Mycka, prezesa zarządu PAK SERWIS, o dostarczenie do 15 grudnia list pracowników, które są im potrzebne do przeprowadzenia referendum. – Mamy dwa spory zbiorowe. Jest kwestia „Adamowa”, ale też i braku wzrostu wynagrodzeń dla pracowników. W referendum zapytamy pracowników czy poprą nasze działania, prowadzone w sporze zbiorowym we wszystkich obszarach, w których nie możemy się z zarządem porozumieć – usłyszeliśmy od związkowców.

Milena Fabisiak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
SS
A Wąsacz jeszcze żyje- ukatrupić dziada. A tak na marginesie Solorz nie wypłacił wszystkim akcji Śmierć PO
AEDF
a ja myślałem, że oni tak o dobro regionu walczą a nie o cztery litery !!!

Sonda

Czy wiesz już jak spędzisz ferie zimowe?
Zostaję w Koninie
Wyjeżdżam w góry
Wyjeżdżam nad morze
Skorzystam z oferty miejscowych ośrodków kultury
Ferie spędzę w domu
)

Jesteśmy na: