Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Rach_Ciach

Aktualności

Kiedy sąsiad potrzebuje pomocy. Chodzi o ponad milion złotych

2017-12-07 07:00:00
 Kiedy sąsiad potrzebuje pomocy. Chodzi o ponad milion złotych

13 radnych z Krzymowa zgodziło się na porozumienie z miastem Konin i przekazanie mu zadań w zakresie organizacji transportu zbiorowego w gminie. – Chodzi o to, że Miejski Zakład Komunikacji w Koninie staje się jednoosobową spółką miasta i będzie mogło odliczać sobie vat. Jako zakład budżetowy takiej możliwości nie miało – mówił podczas sesji Tadeusz Jankowski, wójt Krzymowa.

Wcześniej w tej sprawie odbyło się spotkanie u prezydenta. Byli na nim przedstawiciele gmin, w których MZK realizuje dowozy. – Chodzi o to, że MZK staje się jednoosobową spółką miasta i będzie mogło odliczać sobie vat. Jako zakład budżetowy takiej możliwości nie miało. A są to pieniądze rzędu ponad miliona złotych, więc jest o co walczyć. Dlatego ja i pozostali koledzy ze Starego Miasta, Rzgowa, Ślesina, Kazimierza Biskupiego i Kramska, wyraziliśmy zgodę. I dzisiaj jest przedstawiona radnym w tej sprawie odpowiednia uchwała. Miastu Koninowi – naszemu sąsiadowi – zależy, żeby tę uchwałę jeszcze do końca roku przyjąć i do końca grudnia uprawomocnić, żeby ta nowo powstała spółka zaczęła działać z pierwszym dniem 2018 roku – mówił wójt Tadeusz Jankowski.

13 radnych zgodziło się na porozumienie z miastem.

Milena Fabisiak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: