Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Ukradli telefon i plecak z zakupami. Wśród rozbójników 25-letnia kobieta z nożem

2017-12-06 15:26:37
Ukradli telefon i plecak z zakupami. Wśród rozbójników 25-letnia kobieta z nożem

Zaledwie dobę potrzebowali kolscy policjanci aby zatrzymać troje podejrzewanych o dokonanie rozboju na 35-latku, który chwilę wcześniej zrobił zakupy. Złodzieje pobili mężczyznę, a następnie zabrali mu telefon komórkowy oraz plecak z zakupami. W gronie sprawców była także 25-letnia kobieta. Miała przy sobie nóż.

Do zdarzenia doszło w Kole, na ulicy Nowowarszawskiej. 35-letni mężczyzna odwiedził sklep, w którym zrobił zakupy. Gdy wracał do domu podeszło do niego dwóch mężczyzn i kobieta. Zażądali zakupionego wcześniej towaru. Kobieta miała przy sobie nóż, przy pomocy którego odcięła plecak. W tym czasie jeden z jej kompanów przytrzymywał ofiarę, natomiast drugi z nich zadawał pięściami ciosy. Z zabranym łupem sprawcy uciekli. – Pokrzywdzony jeszcze tego samego wieczoru zgłosił się na policję. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się typowaniem sprawców i bardzo szybko ustalili ich personalia. Niespełna dobę po zdarzeniu 42-letni mężczyzna i 25-letnia kobieta byli już w rękach policjantów. Następnego dnia dołączył do nich ich wspólnik, 32-letni mieszkaniec Koła – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Sprawcy byli już wcześniej notowani. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Na wniosek policji sąd wobec całej trójki zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres trzech miesięcy. 42-letniemu mężczyźnie i 25-letniej kobiecie za kradzież przy użyciu przemocy grozi do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast 35-latkowi z uwagi na fakt, iż dopuścił się tego przestępstwa w warunkach tzw. „recydywy” grozi odpowiedzialność karna w wymiarze zwiększonym o połowę wysokości maksymalnej kary.


Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy wiesz już jak spędzisz ferie zimowe?
Zostaję w Koninie
Wyjeżdżam w góry
Wyjeżdżam nad morze
Skorzystam z oferty miejscowych ośrodków kultury
Ferie spędzę w domu
)

Jesteśmy na: