Korytkowski

Medyk gromi w Gdańsku. Mistrzynie Polski w ćwierćfinale PP

2017-11-15 22:42:01

Drużyna seniorek pokonała dziś na wyjeździe, w meczu 1/8 finału Pucharu Polski, Akademię Piłkarską LG 11:1 (4:0). Wynik spotkania już w ósmej minucie otworzyła Nikol Kaletka. Do przerwy piłka znajdywała drogę do bramki rywalek po uderzeniach: Anastazji Szuppo (‘27) i Liliany Kostowej (‘34, ‘45). Pięć minut po przerwie na 5:0 podwyższyła Szuppo. W 53. minucie celnie przymierzyła, wprowadzona do gry po zmianie stron, Anna Gawrońska. W 62. minucie było 7:0 po strzale Patrycji Balcerzak. Podczas ostatniej połowy godziny meczu na listę strzelczyń wpisały się jeszcze: Klaudia Olejniczak (‘66), ponownie Anna Gawrońska (‘80) oraz dwukrotnie (‘77 i ‘82) Krystyna Sikora. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowane są na 24 lutego.

Nie będę ukrywał, że dziś najważniejsze było zdrowie zawodniczek. Chcieliśmy wygrać jak najmniejszym nakładem sił. Było to widać m.in. po składzie. Daliśmy dziś szansę gry tym zawodniczkom, które zazwyczaj spędzają mniej czasu na boisku. Piłkarki z pierwszego składu dostały 45 minut. Chodziło o to, aby zaoszczędzić jak najwięcej zdrowia przed sobotnim pojedynkiem z Mitechem Żywiec. Dziś zagraliśmy wysokim pressingiem. Przeciwnikowi należą się brawa za postawę i zdeterminowanie – powiedział po meczu z AP LG Roman Jaszczak, trener Medyka Konin.

Medyk Konin: Monika Sowalska – Klaudia Łasicka, Natalia Chudzik, Sandra Sałata (‘46 Radosława Sławczewa), Klaudia Olejniczak, Krystyna Sikora, Julia Gawlak-Socka, Patrycja Balcerzak, Nikol Kaletka (‘46 Maria Ficzay), Liliana Kostowa (‘46 Anna Gawrońska), Anastazja Szuppo.