Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
PlebiscytbannerA

Aktualności

Wysłano za nim 20 listów gończych. Zatrzymany w Kole.

2017-11-13 13:25:36
Wysłano za nim 20 listów gończych. Zatrzymany w Kole.

20 listów gończych i 6 tzw. zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu! Do tego na koncie cała lista kradzieży i jazda pod wpływem alkoholu! Bogatą przeszłością kryminalną pochwalić się może 27-latek, zatrzymany przez kolskich policjantów. Mężczyzna i tym razem próbował się wymknąć funkcjonariuszom. Bezskutecznie.

8 listopada przed południem policjanci z kolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego oplem movano, który chwilę wcześniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na rondzie. – Kierowca zatrzymał pojazd we wskazanym miejscu przez policjanta i… wyskoczył z samochodu, pdejmując ucieczkę – informuje Weronika czyżewska, rzecznik prasowy KPP w Kole. – W środku pojazdu pozostał pasażer. Mundurowi ruszyli w pościg. Po kilkunastu minutach penetracji terenu zatrzymali uciekiniera i ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 27-latek ze Słupska, znany już wcześniej organom ścigania. Wyjaśniły się także przyczyny podjętej ucieczki. Wyszło na jaw, że kierujący uciekał przed policjantami, gdyż wydano za nim 20 listów gończych i 6 zarządzeń o ustalenie miejsca pobytu. Mężczyzna miał na koncie szereg drobnych kradzieży, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a w chwili zdarzenia kierował autem nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostały mu wcześniej odebrane za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Podczas przeszukania opla, policjanci ujawnili w środku amfetaminę. Sprawca przewoził dwa motocykle o łącznej wartości około 30 tysięcy złotych, skradzione wcześniej na terenie Niemiec. Uciekinier oraz podróżujący z nim pasażer zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wobec 27-letniego kierującego na wniosek policji, sąd zastosował 3-miesięczny areszt, natomiast 17-latka objęto dozorem policyjnym i wydano zakaz opuszczania kraju.

Wysłano za nim 20 listów gończych. Zatrzymany w Kole.
Wysłano za nim 20 listów gończych. Zatrzymany w Kole.

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy wiesz już jak spędzisz ferie zimowe?
Zostaję w Koninie
Wyjeżdżam w góry
Wyjeżdżam nad morze
Skorzystam z oferty miejscowych ośrodków kultury
Ferie spędzę w domu
)

Jesteśmy na: