Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota171121

Aktualności

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska o odkrywce „Tomisławice”. Jaka decyzja?

2017-10-12 12:47:47
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska o odkrywce „Tomisławice”. Jaka decyzja?

Dzisiaj Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska poinformował, że strony sporu dotyczącego rozbudowy odkrywki „Tomisławice” mogą zapoznać się ze zgromadzonym materiałem oraz wypowiedzieć się co do jego treści przed zakończeniem postępowania.

Przypomnijmy, że kopalnia „Konin” odwołała się od postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, który stwierdził: że konieczne jest przedstawienie przez spółkę oceny oddziaływania na środowisko i określił zakres raportu dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie infrastruktury odkrywki węgla brunatnego „Tomisławice”.

Strony sporu mogą zapoznać się z aktami i złożyć ewentualne uwagi w terminie 5 dni od doręczenia zawiadomienia. Wspomniane dokumenty będą dostępne w siedzibie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Dodajmy, że zawiadomienie ukazało się na dzień przed planowanym wydaniem decyzji przez GDOŚ. PAK KWB „Konin” złożyło zażalenie na decyzję RDOŚ w Poznaniu 20 kwietnia tego roku.

Milena Fabisiak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
WOJTEK
Co to znaczy, my czekamy za decyzja? Bezprawie i bezkrólewie kopalni się skończyło. Ani grama ziemi więcej dla kopalni a nomadowie po wyjałowieniu ziemi niech swoje stada pognaja dalej
opiekun
dawajcie w końcu te koncesje bo my tu czekamy a czas ucieka
ambasador
To jest konflikt urzędasy z Warszawy kontra mieszkańcy wschodniej Wilekopolski. Co nas obchodzą spory właściciela z politykami. Dla regionu ważne są wpływy podatkowe, miejsca pracy i możliwość dalszego funkcjonowania
xxx
i bardzo dobrze, przynajmniej jest zainteresowany regionem.....
Krzychu
Redaktor jest widać na bieżąco, podgrzewa atmosferę. Ciekawe kto wygra te spory biznesmen czy biedni ludzie, którzy cierpią przez sąsiedztwo odkrywki.
Moona
Ościsłowa to nie będzie, przecież zgody nie dostaną. Biorą się za Tomisławice!!!
abc
hhmmm a co z Oscislowem???

Sonda

Czy rozpocząłeś już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia?
Tak
Nie
Posprzątałem mieszkanie
Umyłem okna
Kupiłem prezenty
Ugotowałem bigos
Jest jeszcze za wcześnie
Zrobię wszystko na ostatnią chwilę
)

Jesteśmy na: