Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota_za i przeciw

Aktualności

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska o odkrywce „Tomisławice”. Jaka decyzja?

2017-10-12 12:47:47
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska o odkrywce „Tomisławice”. Jaka decyzja?

Dzisiaj Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska poinformował, że strony sporu dotyczącego rozbudowy odkrywki „Tomisławice” mogą zapoznać się ze zgromadzonym materiałem oraz wypowiedzieć się co do jego treści przed zakończeniem postępowania.

Przypomnijmy, że kopalnia „Konin” odwołała się od postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, który stwierdził: że konieczne jest przedstawienie przez spółkę oceny oddziaływania na środowisko i określił zakres raportu dla przedsięwzięcia polegającego na rozbudowie infrastruktury odkrywki węgla brunatnego „Tomisławice”.

Strony sporu mogą zapoznać się z aktami i złożyć ewentualne uwagi w terminie 5 dni od doręczenia zawiadomienia. Wspomniane dokumenty będą dostępne w siedzibie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Dodajmy, że zawiadomienie ukazało się na dzień przed planowanym wydaniem decyzji przez GDOŚ. PAK KWB „Konin” złożyło zażalenie na decyzję RDOŚ w Poznaniu 20 kwietnia tego roku.

Milena Fabisiak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
opiekun
dawajcie w końcu te koncesje bo my tu czekamy a czas ucieka
ambasador
To jest konflikt urzędasy z Warszawy kontra mieszkańcy wschodniej Wilekopolski. Co nas obchodzą spory właściciela z politykami. Dla regionu ważne są wpływy podatkowe, miejsca pracy i możliwość dalszego funkcjonowania
xxx
i bardzo dobrze, przynajmniej jest zainteresowany regionem.....
Krzychu
Redaktor jest widać na bieżąco, podgrzewa atmosferę. Ciekawe kto wygra te spory biznesmen czy biedni ludzie, którzy cierpią przez sąsiedztwo odkrywki.
Moona
Ościsłowa to nie będzie, przecież zgody nie dostaną. Biorą się za Tomisławice!!!
abc
hhmmm a co z Oscislowem???

Sonda

Czy przygotowujesz już groby swoich bliskich zmarłych na Wszystkich Świętych?
Jeszcze się za to nie zabrałam/em
Mam na to czas
Kupiłam/em już znicze
Umyłam/em pomnik przed tym świętem
Zamówiłam/em kwiaty
Nie odwiedzam tego dnia żadnych grobów
)

Jesteśmy na: