Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
atutmed

Aktualności

– Rozkuwają nam jedyną łazienkę – narzekają pacjentki. Patologia ciąży ciągle jak plac budowy

2017-10-11 14:00:03
– Rozkuwają nam jedyną łazienkę – narzekają pacjentki. Patologia ciąży ciągle jak plac budowy

– Rozkuwają nam jedyną łazienkę! – żalą się pacjentki konińskiego oddziału patologii ciąży. – Każdy remont wiąże się z uciążliwością, ale prace trzeba wykonać. Nie ma takiej opcji, żeby kobiety były pozbawione możliwości umycia się, czy skorzystania z toalety! – zapewnia Leszek Sobieski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.

W budynku szpitala przy ulicy Wyszyńskiego, jak już informowaliśmy, trwa generalny remont. Na III piętrze w pustostanie po oddziale laryngologicznym, ma powstać hostel. W tej chwili trwa wymiana instalacji sanitarnych, teletechnicznych, sanitarnej, która obejmuje cały pion.

Prace stanowią poważną uciążliwość dla pacjentek, które już dwa tygodnie temu skarżyły się na ciągły hałas i unoszący się wszędzie kurz. – Bez przerwy ktoś wali, kuje, piłuje… Tu jest jak na placu budowy! Czy przed rozpoczęciem remontu nie należałoby pomyśleć o pacjentach albo ich ewentualnym przeniesieniu w inne miejsce, aż do zakończenia prac? – pytały.

Staramy się, aby trudności związane z remontem były jak najmniej odczuwalne, niestety nie możemy ograniczyć prac w ciągu dnia, bowiem spowodowałoby to konieczność przeprowadzenia ich w godzinach wieczornych i nocnych – informowała wówczas dyrekcja szpitala. –Decydując się na przeprowadzenie inwestycji, zawsze mamy na względzie dobro pacjenta i poprawę warunków hospitalizacji. Niemniej jednak pozostaje nam tylko przeprosić pacjentów, że muszą znosić te niedogodności.

A te – jak wynika z relacji pacjentek – są coraz większe. – Dziś rozkuli nam jedyną łazienkę na oddziale – mówią.

– Nie wiem, czy w tym właśnie momencie rozkuwana jest łazienka, ale plan prac został przyjęty, więc remont musi być zrealizowany – komentuje dyrektor Leszek Sobieski. – Nie ma takiej opcji, żeby pacjentki pozbawione były możliwości mycia się, czy korzystania z toalety. Remont wiąże się z uciążliwościami, ale jego założeniem jest, że później będzie bezpieczniej i wygodniej.

Prace mają potrwać do końca roku.

Anna Chadaj

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia?
Tak
Nie
Posprzątałem mieszkanie
Umyłem okna
Kupiłem prezenty
Ugotowałem bigos
Jest jeszcze za wcześnie
Zrobię wszystko na ostatnią chwilę
)

Jesteśmy na: