Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
PlebiscytbannerA

Aktualności

Gdzie pasażerowie poczekają w Koninie na pociąg, gdy zburzą dworzec?

2017-10-12 07:10:00
Gdzie pasażerowie poczekają w Koninie na pociąg, gdy zburzą dworzec?

W przyszłym roku ma ruszyć budowa nowego dworca kolejowego w Koninie. Stary będzie musiał być wyburzony. Gdzie pasażerowie kupią bilet i poczekają na pociąg? Ma pojawić się dworzec zastępczy. Jak będzie wyglądał?

Dworzec zastępczy, jak wyjaśnia Krzysztof Tkacz z firmy Xcity Investment (zajmującej się komercyjnym zagospodarowaniem nieruchomości PKP), ma spełniać wszystkie podstawowe funkcje, aby budowa tego nowego nie była uciążliwa dla pasażerów. W tymczasowym obiekcie mają być kasy, poczekalnia, toaleta. – Wszystko co niezbędne, aby przez ten rok, ewentualnie delikatnie dłużej, pasażerowie mogli kupić bilety i komfortowo oczekiwać na pociąg – mówi Krzysztof Tkacz.

Czy dworzec zastępczy zostanie zlokalizowany w istniejącym już budynku (teraz jest tak sklep z odzieżą używaną) naprzeciwko Wieży Ciśnień? Wszystko wskazuje na to, że nie. W jego pobliżu będzie ustawionych kilka połączonych ze sobą kontenerów (około 7).

Marcin Szafrański

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy wiesz już jak spędzisz ferie zimowe?
Zostaję w Koninie
Wyjeżdżam w góry
Wyjeżdżam nad morze
Skorzystam z oferty miejscowych ośrodków kultury
Ferie spędzę w domu
)

Jesteśmy na: