Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

W I LO posadzili tulipany. Dlaczego 155?

2017-10-04 13:46:36
W I LO posadzili tulipany. Dlaczego 155?

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Koninie zasadzili dziś przed szkołą 155 tulipanów. Kwiaty zakwitną na jubileusz 155-lecia. Akcja została przeprowadzona w ramach projektu „Klasa rządzi”.

Dziś w I LO zorganizowano wielkie sadzenie tulipanów. Uczniowie wszystkich klas spotkali się przed szkołą, by w ziemi ukryć cebulki 155 kwiatów. Klasa, której tulipany będą najpiękniejsze, zostaną uhonorowane najlepszą nagrodą dyrektora, czyli „enką” – prawem do dnia bez stresu i pytania. Będą też dyplomy za zajęcie trzech pierwszych miejsc. Swoją grządkę mieli również pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele. My również przyłączyliśmy się do akcji pod hasłem „Tulipanowa gorączka”. – Jubileusz szkoły będziemy obchodzić w 2018 roku. Właśnie włączamy się w przygotowania – mówi Elżbieta Świder, dyrektor szkoły.

Skąd pomysł na sadzenie tulipanów? – Pani dyrektor zarządziła, że każda klasa będzie organizowała w danym tygodniu jakieś przedsięwzięcie. To już trzecia akcja w naszej szkole. Było śniadanie na trawie i koncert na Dzień Chłopaka. Uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili z zadaniem. Za rok nie będzie nas już w tej szkole, ale jeszcze zobaczymy, jak kwiaty zakwitną – wyjaśniali Łukasz Walczak i Paulina Rybarczyk z klasy III c.

W I LO posadzili tulipany. Dlaczego 155?
W I LO posadzili tulipany. Dlaczego 155?
W I LO posadzili tulipany. Dlaczego 155?
W I LO posadzili tulipany. Dlaczego 155?
Izabela Gorzelańczyk-Nowak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy wiesz już jak spędzisz ferie zimowe?
Zostaję w Koninie
Wyjeżdżam w góry
Wyjeżdżam nad morze
Skorzystam z oferty miejscowych ośrodków kultury
Ferie spędzę w domu
)

Jesteśmy na: